Przejdź do treści
17:38 Watykan: premier Włoch Giorgia Meloni odwiedziła Papieskie Kolegium Polskie na Awentynie w Rzymie, gdzie powstało muzeum św. Jana Pawła II
16:26 Muzyka: zmarł piosenkarz Chris Rea, autor utworu "Driving Home For Christmas"
15:47 GIS: około 30 tys. tygodniowo zachorowań na grypę, rośnie aktywność wirusa
14:31 Mazowieckie: Akt oskarżenia w sprawie śmierci noworodka w Brzezinach
14:23 Polska: Prezydent podpisał nowelę mającą poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Prezydent Filipin ma dość. Raj na ziemi ,,zamknięty'' dla turystów

Źródło: wikimedia

Prezydent Filipin oświadczył, że Wyspa Boracay przez najbliższe pół roku będzie zamknięta dla turystów. W uzasadnieniu powiedział, że jest zaniepokojony skażeniem wody, która do tej pory była jedną z wizytówek tego miejsca.

Wyspa Boracay jest znana jako ,,raj na ziemi'' Jej wizytówką są: malownicze widoki, czysty piasek na plażach oraz przejrzysta turkusowa woda. Wyspa jest odwiedzana przez ponad 2 miliony turystów rocznie. 

Rzecznik prezydenta oświadczył, że od 26 kwietnia wyspa ma zostać zamknięta na pół roku z powodu zanieczyszczenia otaczających ją wód.

Nie wiadomo w jaki sposób władzę mają zamiar zakazać ruchu turystycznego. Lokalny departament turystyki i przemysłu proponował, że powinno się ograniczać liczbę turystów stopniowo. Na Boracay działalność prowadzi ponad 500 firm czerpiących przychody z turystyki. Rząd wydał zapewnienie, że w razie problemów finansowych mieszkańców wypłaci im rekompensaty. 

Prezydent Rodrigo Duterte powiedział do przedsiębiorców, których wini za ten stan: -  Ukarzę was za to, że zmieniacie Boracay w szambo. Albo zrobicie z tym porządek, albo turyści w ogóle przestaną tu przyjeżdżać (...) Albo zrobicie porządek, albo zamknę wyspę na zawsze. 

Pracownicy departamentu związanego ze środowiskiem mają pół roku na wybudowanie systemu oczyszczania ścieków. 

 

BBC, philstar.com, polsatnews.pl

Wiadomości

Silva wraca do Europy. Kiwior i Bednarek z nową konkurencją w defensywie FC Porto

Akt oskarżenia wobec Obajtka. "Cyrk ma trwać, żeby fanatycy dostali prezent na święta"

"Samonapędzająca się pętla dezinformacji". Putin otrzymuje zbyt optymistyczne raporty o wojnie?

Już nie zaśpiewa „Driving home for Christmas”. Chris Rea nie żyje

Kowalski:Tusk precyzyjnie realizuje agendę Niemiec

Będzie kolejny wniosek o ENA ws. Romanowskiego. Adwokat reaguje

Chaos w wymiarze sprawiedliwości. Pomysły Żurka mogą być kosztowne dla budżetu państwa

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

Sukces rządu rozpływa się we mgle? Bruksela zmienia zasady gry

Według Donalda Tuska paliwo jest po 5.18. Oprócz niego nikt tego nie zauważył

Ropa mocno drożeje. Wiemy z czego to wynika!

PILNE: Akt oskarżenia przeciwko Danielowi Obajtkowi [SZCZEGÓŁY]

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Protest w PG "Silesia". Górnicy chcą pilnego spotkania z Motyką!

Dramat mamy pięcioraczków tuż przed Świętami. „Konta zablokowane, zostałam z niczym”

Po 17 latach Jessica Mercedes spotka się z ojcem: „Spędzimy razem święta”

Najnowsze

Silva wraca do Europy. Kiwior i Bednarek z nową konkurencją w defensywie FC Porto

Kowalski:Tusk precyzyjnie realizuje agendę Niemiec

Będzie kolejny wniosek o ENA ws. Romanowskiego. Adwokat reaguje

Chaos w wymiarze sprawiedliwości. Pomysły Żurka mogą być kosztowne dla budżetu państwa

Asertywna polityka Polski względem Ukrainy. Najwyższy czas?

Akt oskarżenia wobec Obajtka. "Cyrk ma trwać, żeby fanatycy dostali prezent na święta"

Putin

"Samonapędzająca się pętla dezinformacji". Putin otrzymuje zbyt optymistyczne raporty o wojnie?

Już nie zaśpiewa „Driving home for Christmas”. Chris Rea nie żyje