Przejdź do treści
17:15 Protestujący studenci w Serbii zbierają w niedzielę podpisy pod apelem o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych - przekazały lokalne media. W ramach akcji „Rozpisz zwycięstwo” w ponad 100 miejscowościach kraju rozstawiono ok. 500 stanowisk
16:17 Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przyleciał w niedzielę do Miami w USA. O godz. 13 czasu lokalnego (godz. 19 w Polsce) spotka się on z prezydentem USA Donaldem Trumpem w jego rezydencji Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie
15:34 65-letni mężczyzna zginął w niedzielę w pożarze domu w Siemiatyczach - poinformowała podlaskie służby. Ogniem objęty był murowany budynek. Na miejscu czynności wykonują policjanci pod nadzorem prokuratora
14:42 Podlaskie: 65-latek zginął w pożarze domu w Siemiatyczach
14:36 Włoskie media: 25 osób objętych śledztwem w sprawie finansowania Hamasu
13:31 Brytyjski resort obrony: zawarliśmy z Niemcami umowę na wspólny zakup artylerii samobieżnej
13:04 IMGW: W niedzielę i poniedziałek zmienna aura, możliwe marznące opady i silny wiatr
12:43 Papież: świat ma zawsze swoich „Herodów”, swoje mity o sukcesie i o bezwzględnej władzy
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Premier Morawiecki o sankcjach na Rosję

Źródło: Fot. PAP/Marcin Obara

Sankcje wobec Rosji powinny być dużo bardziej dotkliwe, żeby powstrzymać dalszą agresję - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że szef MON Mariusz Błaszczak i prezydent Andrzej Duda zabiegają o to, aby wschodnia flanka NATO była jak najmocniejsza.

Morawiecki powiedział na konferencji prasowej, że przedstawiony wstępnie w poniedziałek wieczorem pakiet sankcji UE na Rosję był bardzo łagodny. Dodał, że w ciągu ostatnich kilkunastu godzin odbył szereg rozmów m.in. z kanclerzami Niemiec i Austrii, z premierami krajów Europy Środkowej, z przewodniczącymi Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej.

"Dzisiaj już widzimy, że propozycje sankcji są inne, dalej idące (...). Rozmowy już dzisiaj wskazują na to, że jest zrozumienie po stronie naszych partnerów, że sankcje powinny być dużo bardziej dotkliwe, ten pakiet sankcji powinien być bardziej zdecydowany, mocny. Tak mocny, aby był skuteczny, przede wszystkim w powstrzymaniu dalszej agresji Rosji" - mówił premier.

Zaznaczył, że jeżeli pakiet jest łagodny, to jest to tylko zachęta do bardziej agresywnych działań.

"Dzięki naszej dyplomatycznej akcji, wielu rozmowom też pana prezydenta Andrzeja Dudy jesteśmy dzisiaj, po półtora dnia, w innym miejscu. W miejscu dużo wyższej świadomości, stanu podwyższonej świadomości u wielu naszych partnerów dotyczącej tego, jakie są faktyczne zamiary Władimira Putina" - powiedział Morawiecki.

Dodał, że drugim wymiarem działań, obok przekonywania europejskich partnerów, jest wzmocnienie wojskowe wschodniej flanki NATO. Mówił, że szef MON Mariusz Błaszczak i prezydent Andrzej Duda prowadzą rozmowy zabiegając o to, aby wschodnia flanka była jak najmocniejsza.

PAP

Wiadomości

Nowa teoria polityków KO. 6-letni Nawrocki stał na bramce w hotelu

Formela: Polska podniosła sprawę ekshumacji, Ukraina milczy

Tusk atakuje Kaczyńskiego. Skandaliczny wpis Treli. Odlot Maleńczuka u Schnepf

Cenckiewicz ostro: czyściliście groby okupantów sowieckich w Polsce

Zełenski dotarł do Miami na spotkanie z Trumpem

Cioromski: Republika dociera do Polonii w USA. To klucz do sukcesu

Prezydent do Tuska: trudno uwierzyć, że kończyliśmy ten sam wydział - historyczny

Jak żyje się Polakom w czasach Tuska? Gorzej! [SONDAŻ]

Prezydent Duda alarmuje: Nie mamy w Polsce ochrony antydronowej ani obrony przed balonami

HIT DNIA

Prowokatorka "babcia Kasia" skarży się na Żurka! W sieci wybrzmiewa KLUCZOWE PYTANIE

Bocheński ostro: Powódź, prowokacje Rosji – rząd zawsze nieobecny

Sikorski i Tusk złożyli hołd "demokratycznym" Niemcom i w rocznicę Powstania Wielkopolskiego zaatakowali Prezydenta

Kolejny zwyczaj wprowadzony przez prezydenta Nawrockiego. Uroczysta ceremonia zmiany flagi

Zagrożenie lawinowe w Tatrach wzrosło do drugiego stopnia!

Dwa ośrodki władzy w Polsce. Dlaczego Tusk boi się Nawrockiego

Najnowsze

Nowa teoria polityków KO. 6-letni Nawrocki stał na bramce w hotelu

Zełenski

Zełenski dotarł do Miami na spotkanie z Trumpem

Cioromski: Republika dociera do Polonii w USA. To klucz do sukcesu

Prezydent do Tuska: trudno uwierzyć, że kończyliśmy ten sam wydział - historyczny

Jak żyje się Polakom w czasach Tuska? Gorzej! [SONDAŻ]

Formela: Polska podniosła sprawę ekshumacji, Ukraina milczy

Tusk atakuje Kaczyńskiego. Skandaliczny wpis Treli. Odlot Maleńczuka u Schnepf

Cenckiewicz ostro: czyściliście groby okupantów sowieckich w Polsce