Premier Malezji: Szczątki znalezione na Reunion należą do malezyjskiego Boeinga 777
– Z ciężkim sercem muszę przyznać, że międzynarodowy zespół ekspertów potwierdził, że szczątki znalezione na wyspie Reunion to fragmenty samolotu Malezyjskich Linii Lotniczych MH370 – powiedział premier Malezji Najib Razak.
Pod koniec lipca Ocean Indyjski wyrzucił na brzeg francuskiej wyspy Reunion fragment skrzydła i drzwi samolotu. Eksperci są zdania, że to najpewniej fragmenty zaginionego Boeinga 777.
Francuscy naukowcy z Tuluzy, gdzie badane są znalezione szczątki, podkreślają, że co prawda potrzebne są jeszcze dodatkowego analizy, jednak niemal pewne jest, że szczątki należą do zaginionego samolotu.
Boeing 777 o numerze lotu MH370 zaginął w marcu 2014 roku z 239 osobami na pokładzie. Leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. Do dziś nie udało się ustalić, co stało się z maszyną. Nie znaleziono też żadnego ciała.
CZYTAJ TAKŻE:
Fragment skrzydła wyrzucony na brzeg wyspy Reunion. Trop zaginionego Boeinga 777?
Na wyspie Reunion znaleziono kolejną część samolotu
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
II posiedzenie Rady Młodzieży przy Prezydencie Karolu Nawrockim w Belwederze. Prace nad projektami dla młodych nabierają tempa
Tusk chwali się "dobrym budżetem, stabilną koalicją i bezpieczeństwem". Internauci bezlitośni dla lidera KO
Najnowsze
Tusk chwali się "dobrym budżetem, stabilną koalicją i bezpieczeństwem". Internauci bezlitośni dla lidera KO
Grochmalski o ustawie ws. krypto: ta ustawa to BANDYTERKA! Rząd idzie za daleko!
Szef Kancelarii Prezydenta chciałby mieć premiera polskiego rządu. Tusk: "ale nie masz, chłopie"