Premier Czech: To jedyny sposób na powstrzymanie Putina
Premier Czech Petr Fiala napisał w poniedziałek na Twitterze, że prezydent Rosji Władimir Putin popełnia zbrodnie wojenne na Ukrainie. Dodał, że jedyny sposób na jego powstrzymanie to wprowadzenie dalszych sankcji.
Szef rządu czeskiego odniósł się do bombardowania przez Rosjan portowego miasta Mariupol na południowym wschodzie Ukrainy.
- Cały świat widzi, że Władimir Putin popełnia zbrodnie wojenne i że z powodu jego wojny giną niewinni ludzie – napisał Fiala w sieci społecznościowej. Jego zdaniem potrzebne jest jasne i jednolite stanowisko wobec Rosji i wobec wprowadzenia dalszych sankcji.
- To jedyny sposób na powstrzymanie Putina - stwierdził premier Czech.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Szokujące słowa kard. Rysia w "GW". "Niepokoi relatywne podejście do zasad moralnych"
Lewandowski odcina się od własnej firmy! Kulisy problemów i nagła decyzja piłkarza
Wizyta papieża w Afryce. Cztery kraje na trasie
"Bez nich nie byłoby wolnej Polski". Morawiecki przypomina historię "Solidarności Walczącej"
Meghan Markle planuje kolekcję inspirowaną Dianą. Internauci nie zostawiają na niej suchej nitki
Nisztor w podcaście "13 Piętro" o tym, co piszczy w prokuraturze Żurka i na szczytach władzy Donalda Tuska