Przejdź do treści
12:01 29-letni Kolumbijczyk podejrzewany o śmiertelne ugodzenie nożem 41-latka w Nowem (Kujawsko-Pomorskie) został w nocy z soboty na niedzielę zatrzymany przez policję. Zatrzymanych zostało łącznie siedem osób
11:40 UWAGA: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert w związku ze zwiększonym zagrożeniem pożarowym lasów w części woj. lubuskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Przypomniano, by nie używać ognia w lesie i jego sąsiedztwie
11:18 Europoseł Maciej Wąsik (PiS) będzie w poniedziałek gościem "Poranka w Radiu Republika". Początek o godz. 7:08
10:20 Kolejny atak imigranta. O 2 w nocy w miejscowości Świecie, 41 letni polak został ugodzony śmiertelnie nożem. Nie udało się uratować jego życia. Zatrzymano grupę około 10 osób, kilkoro z nich to osoby z Kolumbii
9:24 Łódź: 215 zarzutów wystawienia 271 recept na leki zawierające substancje psychoaktywne usłyszał lekarz z Łodzi, zatrzymany przez policjantów z komendy wojewódzkiej
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego. Miejsce: DK13, Rosówek 17, 72-001
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 16:00 w Szczecinie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Miejsce: Nowa Dekadencja – Szczecińskie Centrum Kultury, Partyzantów 2
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Premier Australii: wszystko wskazuje na to, że wybuchnie pandemia COVID-19

Źródło: PAP/EPA / LUKAS COCH

Wszystko wskazuje na to, że wybuchnie światowa pandemia koronawirusa - oświadczył w czwartek premier Australii Scott Morrison. Dodał, że kraj podejmie odpowiednie kroki, żeby się na nią przygotować.

Morrison powiedział, że wzrost liczby zachorowań w Europie, Azji i Amerykach sprawia, że pandemia jest coraz bardziej prawdopodobna. "Musimy podjąć odpowiednie kroki, żeby przygotować się na taką pandemię" - oznajmił premier na konferencji prasowej. "Wszystko wskazuje na to, że świat wkroczy niedługo w fazę pandemii wirusa" - dodał.

Morrison w piątek ma się spotkać z premierami poszczególnych stanów, żeby ustalić, czy konieczne będzie odwołanie urlopów lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzone zostaną też m.in. zapasy środków medycznych. Premier podkreślił, że nie ma jeszcze powodu do tego, żeby rezygnować ze zgromadzeń, bo "Australia działała szybko".

W Australii potwierdzono 23 przypadki zakażenia koronawirusem - 15 zainfekowanych osób przyjechało z Chin, a osiem przebywało na wycieczkowcu Diamond Princess.

Od 1 lutego kraj zamknął granice dla osób, które odwiedzały Chiny kontynentalne. Morrison w czwartek ogłosił przedłużenie tego okresu do 7 marca.

Na świecie stwierdzono już ponad 82 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. W wyniku choroby wywoływanej przez ten drobnoustrój zmarło ponad 2,8 tys. ludzi.

PAP

Wiadomości

Poseł Jabłoński żąda od Niemiec zaprzestania wrogich działań wobec Polski

Małecki: Kaczyński to sigma polskiej polityki.

Łódź: Lekarz wystawiał recepty na leki odurzające. Teraz ma 215 zarzutów

Incydenty na granicy. Niemcy próbują przeszkadzać polskim patriotom

Zakaz latania dronów nad zachodnią granicą. Matecki interpeluje

Niemieckie służby znów nielegalnie wjeżdżają na teren Polski

[NEWS REPUBLIKI] Awantura zakończona śmiercią mężczyzny. Wśród zatrzymanych Kolumbijczycy

Do niedawna jeździli tankować w Polsce, teraz tankują u siebie

Sondaż: Prawie połowa Polaków uważa, że PiS odzyska władzę po wyborach w 2027 r.

Lekarze, którzy podważali sens stosowania maseczek stanęli przed Sądem Lekarskim

Dolnośląskie: Zginął górnik w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice

Pokonujemy konkurekcnję. Republika najlepsza na YouTube! Dziękujemy

Wiceszefowa Polski 2050: nie wyjdziemy z koalicji, nie stworzymy nowej

Prokuratura zajmie się znieważeniem córki Karola Nawrockiego

Niemiecka policja wchodzi na polską ziemię i wypytuje Polaków

Najnowsze

Poseł Jabłoński żąda od Niemiec zaprzestania wrogich działań wobec Polski

Zakaz latania dronów nad zachodnią granicą. Matecki interpeluje

Niemieckie służby znów nielegalnie wjeżdżają na teren Polski

[NEWS REPUBLIKI] Awantura zakończona śmiercią mężczyzny. Wśród zatrzymanych Kolumbijczycy

Do niedawna jeździli tankować w Polsce, teraz tankują u siebie

Małecki: Kaczyński to sigma polskiej polityki.

Łódź: Lekarz wystawiał recepty na leki odurzające. Teraz ma 215 zarzutów

Incydenty na granicy. Niemcy próbują przeszkadzać polskim patriotom