Pożar rosyjskiego statku w Norwegii. Trwa ewakuacja!

W porcie na północy Norwegii od ponad doby płonie rosyjski trawler ze zbiornikami amoniaku i oleju napędowego. Władze ewakuowały ok. 100 osób w związku z możliwością eksplozji.
Norweski nadawca publiczny NRK poinformował, że pożar na statku Buchta Najezdnik zaczął się w środę. Trawler jest przycumowany w porcie Breivika w regionie Tromsoe - relacjonuje AP.
"Płonie część trawlera w pobliżu zbiornika z amoniakiem, ale nie doszło do jego wybuchu" - powiedział norweskiej gazecie "VG" Oeystein Solstad, szef regionalnych służb pożarniczo-ratunkowych. "Uważamy, że zawory zadziałały odpowiednio (...) Według nas nie ma dużego zagrożenia wybuchem, ale cały czas chłodzimy zbiornik" - dodał.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Za dwa tygodnie rewolucja w sklepach. Ministerstwo wyjaśnia: kaucja będzie osobną pozycją na paragonie
Co prawnik spółki wynajmującej powierzchnie rządowego Funduszu pisał do dziennikarza śledczego Republiki?
Najnowsze

Lewica nie reaguje na skandaliczne zachowanie swojego polityka

Za dwa tygodnie rewolucja w sklepach. Ministerstwo wyjaśnia: kaucja będzie osobną pozycją na paragonie

Żerko: Rząd chce sparaliżować prace prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego
