Przejdź do treści
22:08 USA: Elon Musk ogłosił powstanie nowej partii o nazwie Partia Ameryki
21:18 USA: Na zalanym przez powódź obozie Camp Mystic w Teksasie byli Polacy, są cali i zdrowi
20:18 Syria: Pożary lasów w czasie jednej z najgorszych od dekad susz
19:37 Zachodniopomorskie: Zakończyły się utrudnienia na DK26 w rejonie Chojny
18:29 Sport: Iga Świątek wygrała z amerykańską tenisistką Danielle Collins 6:2, 6:3 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu
17:43 Śląskie: Woda w Bestwinie nadal nie nadaje się do spożycia
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego. Miejsce: DK13, Rosówek 17, 72-001
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 16:00 w Szczecinie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Miejsce: Nowa Dekadencja – Szczecińskie Centrum Kultury, Partyzantów 2
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Powstanie nowy okręt flagowy. Będzie promował brytyjskie interesy za granicą

Źródło: Telewizja Republika

Powstanie nowy, brytyjski narodowy okręt flagowy. Będzie on wykorzystywany do promowania interesów kraju za granicą, w tym do goszczenia spotkań dyplomatycznych i targów handlowych.

Według nieoficjalnych informacji jednostka ma kosztować 200 mln funtów. Stanie się ona następcą słynnego, wycofanego ze służby w 1997 r. Royal Yacht Brittania, choć w odróżnieniu od niego ma być statkiem, a nie luksusowym jachtem.

Budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku. Jednostka do służby powinna wejść za cztery lata i pozostać w niej przez kolejne 30. Nowy okręt flagowy ma być w całości zaprojektowany w kraju i zbudowany w jednej z brytyjskich stoczni. Według dziennika „Daily Telegraph" może on nosić imię zmarłego w kwietniu księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II.

- Ten nowy narodowy okręt flagowy będzie pierwszym tego typu statkiem na świecie, odzwierciedlającym rosnący status Wielkiej Brytanii jako wielkiego, niezależnego narodu handlującego na morzu. Każdy aspekt statku, od jego budowy do firm, które zaprezentuje na pokładzie, będzie reprezentował i promował to, co najlepsze w Wielkiej Brytanii, dając jasny i mocny symbol naszego zaangażowania w to, by być aktywnym graczem na światowej scenie - oświadczył premier Boris Johnson.

Sześciomiesięczna trasa nowego okrętu flagowego może obejmować dokowanie w porcie w kraju, w którym wizytę składa brytyjski premier, aby umożliwić równoległe rozmowy między brytyjskimi i lokalnymi przedsiębiorcami, organizację targów handlowych w celu sprzedaży brytyjskich produktów na danym rynku.

Royal Yacht Britannia został zwodowany przez królową Elżbietę II w stoczni w Clydebank w Szkocji na oczach tysięcy ludzi w dniu 16 kwietnia 1953 r.

wnp

Wiadomości

Premier: liberalizm może jedynie zgubić Słowację

Bardzo złe wiadomości dla Putina i Rosji

Polacy strzegą granicy z Niemcami. Wsparł ich niemiecki europoseł!

Woś: Tusk jest niezdolny do działania wbrew interesowi niemieckiemu!

Marina świętowała 36. urodziny na Openerze! Szczęśni balowali w towarzystwie Wieniawy i gwiazd Instagrama

Błaszczak w Republice: Donald Tusk przyjmuje migrantów. To działanie na szkodę kraju

Verstappen z pole position na Silverstone

Upały czy ochłodzenie? IMGW o tym, jak będą wyglądały najbliższe dni

Zmasowany atak na Hołownię. Poseł Polski 2050 wprost: MAM DOŚĆ!

Pomarański: 45% respondentów jest niezadowolonych z rządu Tuska i postuluje o zmianę premiera!

Wzrosła liczba ofiar powodzi w Teksasie!

Lis znów pisze o Hołowni. Ale teraz - zaskoczył wszystkich!

Lisiecki: Donald Tusk jest okłamywany przez swoje środowisko!

PILNE: Wydano zakaz korzystania z odcinka rzeki Kłodnicy

SPRAWDŹ TO!

Ząbki: Gorąco przed spalonym budynkiem. Mieszkańcy nie mogą dostać się do mieszkań

Najnowsze

Premier: liberalizm może jedynie zgubić Słowację

Marina świętowała 36. urodziny na Openerze! Szczęśni balowali w towarzystwie Wieniawy i gwiazd Instagrama

Błaszczak w Republice: Donald Tusk przyjmuje migrantów. To działanie na szkodę kraju

Verstappen z pole position na Silverstone

Upały czy ochłodzenie? IMGW o tym, jak będą wyglądały najbliższe dni

Bardzo złe wiadomości dla Putina i Rosji

Polacy strzegą granicy z Niemcami. Wsparł ich niemiecki europoseł!

Woś: Tusk jest niezdolny do działania wbrew interesowi niemieckiemu!