Poteżny wybuch na przylądku Canaveral
Rutynowa próba bezzałogowej rakiety Falcon 9 skończyła się dramatycznym wypadkiem. Doszło do poważnego wybuchu, na szczęście nikt nie ucierpiał.
Wybuch całkowicie zniszczył rakietę i ładunek. Do zdarzenia doszło o 9.00 czasu lokalnego. Wybuch odczuły budynki znajdujące się w promilu kilku mil, odnotowano również eksplozje powtórne.
Start rakiety był generalną próbą przed planowanym na sobotę wyniesieniem w kosmos satelity komunikacyjnego koncernu Spececom.
SpaceX należy do działającego w branży nowoczesnych technologii Elona Muska.
An explosion was reported at the launch site of the SpaceX rocket in Cape Canaveral, Florida https://t.co/uBHedP21gq pic.twitter.com/pKZW0ImuNO
— The New York Times (@nytimes) 1 września 2016
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Horała: po dwóch latach rządów koalicji 13 grudnia CPK to festiwal opóźnień, chaotycznych zmian i politycznej zemsty
Reżim w Mińsku zwolnił ponad 120 więźniów politycznych. Wśród nich laureat Pokojowej Nagrody Nobla
PiS organizuje debatę o kryzysie służby zdrowia. Kaczyński: potrzebne daleko idące reformy
Rakietowy atak Rosjan. Odessa bez prądu, ciepła i wody. Elektrownia jądrowa bez zasilania