Ponad 1200 turystów ewakuowano z powodu pożaru
Z powodu dużego pożaru lasu ewakuowano 1200 turystów z ośrodka wakacyjnego nad zatoką San Felice koło Vieste w Apulii na południu Włoch - podały w środę miejscowe media. Straż pożarna nakazała prewencyjną ewakuację, ponieważ pożar rozszerza się w wyniku silnego wiatru.
Turyści opuścili zagrożony teren swoimi samochodami, a ci, którzy ich nie mają, na pokładzie łodzi. Wszyscy zostali tymczasowo umieszczeni w sali gimnastycznej, udostępnionej przez władze miejscowości Vieste.
Ewakuowany ośrodek znajduje się około kilometra od miejsca pożaru. Prokuratura w Foggii wszczęła śledztwo, by ustalić jego przyczyny.
Najnowsze
Tusk za pobicie Ukraińców we Wrocławiu oskarża prezydenta. Leśkiewicz: gra coraz bardziej zdartą płytą
Portal tvrepublika.pl numerem 1! To u nas internauci spędzają najwięcej czasu
SPRAWDŹ TO!
Niemcy już wiedzą, co powinno stać się z PiS? Wymowny atak niemieckiej prasy