Przejdź do treści
W Republice Daniel Milewski (PiS) i Piotr Kusznieruk (Lewica) będą dziś gośćmi programu "Gość Dzisiaj" w Telewizji Republika. Początek rozmowy, którą poprowadzi Danuta Holecka o godz. 20:20
19:02 Policja zatrzymała mężczyznę, który podczas sobotniej imprezy Dni Ursynowa zaatakował jednego z uczestników nożem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie
17:40 Przyznano Nagrodę Polskiej Akademii Umiejętności im. Erazma i Anny Jerzmanowskich za rok 2025. Tegorocznym laureatem został prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu
16:45 Karol Nawrocki: Bezpieczeństwo energetyczne Polski to filar suwerenności i stabilności naszej gospodarki". "To węgiel, atom i zdrowy rozsądek – nie Zielony Ład pisany w Brukseli"
15:15 Lubuskie: Na trzy miesiące został aresztowany 17-latek podejrzany o zabójstwo 18-letniego znajomego. Do zbrodni doszło podczas spotkania pokrzywdzonego z rówieśnikami w pobliżu miejscowości Stare Kramsko
Wydarzenie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Kluby Gazety Polskiej w Gdyni i Wejherowie zapraszają na spotkanie z Posłami Dariuszem Mateckim i Mariuszem Goskiem które odbędzie się 27.06 o g. 17:30 w Gdyni, w budynku Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości ul. 10 lutego 33
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na marsz przeciwko masowej migracji, 22 czerwca, godz. 16.00, Bulwary Słupskie MDK
Wydarzenie W najbliższą niedzielę (22 czerwca) o g. 13:00 w Amfiteatrze przy Zamku w Pułtusku otwarte spotkanie pod hasłem "Wygrała Polska" z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Polska parafia w Rzymie i 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

Źródło: Republika

W najbliższym czasie w Wiecznym Mieście odbędzie się szereg uroczystości związanych z obchodami 20. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. W ich organizację zaangażowany jest Kościół i Hospicjum św. Stanisława, który jest siedzibą Missio cum cura animarum dla Polaków przebywających w Diecezji Rzymskiej.

Cząstka Polski w Rzymie

"To miejsce mocno związane z postacią Ojca Świętego Jana Pawła II, który przez lata był jego protektorem jako arcybiskup i metropolita krakowski" -  mówi ksiądz Tomasz Jarosz, administrator Kościoła i Hospicjum św. Stanisława w Rzymie.
Udokumentowanych jest osiemdziesiąt dziewięć oficjalnych wizyt w tym kościele, podczas których najpierw biskup, później arcybiskup, a następnie kardynał Karol Wojtyła m. in. celebrował Msze święte, wygłaszał konferencje odbywał spotkania z innymi biskupami. Kościół ten stanowił dla św. Jana Pawła II cząstkę Polski w Rzymie, o czym może świadczyć fakt, że odwiedził go jeszcze trzykrotnie już jako Następca św. Piotra.
Dwadzieścia lat po śmierci Jana Pawła II rzymski kościół świętego Stanisława organizuje i współorganizuje wiele wydarzeń związanych z przypadającą 2 kwietnia rocznicą i zaprasza na nie pielgrzymów z Polski. Oto kilka z nich.

„Plankty Polskie i dawne pieśni pasyjne"

W poniedziałek, 31 marca 2025 r. o godz. 19.15 kościół św. Stanisława B.M. w Rzymie gościć będzie zespół wokalny filharmoników krakowskich, który przedstawi muzyczne misterium pasyjne pt. „Plankty Polskie i dawne pieśni pasyjne".
Wieczór obfitować będzie w repertuar obejmujący artystyczne utwory wokalno-instrumentalne, wpisujące się w piękną tradycję muzyczną okresu Wielkiego tygodnia. Wstęp wolny.
We wtorek, 1 kwietnia 2025 r. o godz. 20.30 w Bazylice Santa Maria Maggiore, Kościół i Hospicjum św. Stanisława B.M. w Rzymie współorganizuje koncert pt. „Credo". Motywem przewodnim wydarzenia jest upamiętnienie 20-tej rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II oraz 5. rocznicy śmierci kompozytora Krzysztofa Pendereckiego. Na udział w koncercie obowiązują zapisy. 

Wieczór religijno-kulturalny

W środę, 2 kwietnia 2025 r. o godz. 15.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie odbędzie się uroczysta Msza święta z okazji 20. rocznicy powrotu do Domu Ojca Papieża Jana Pawła II pod przewodnictwem Jego Eminencji Kard. Pietro Parolina, Sekretarza Stanu. Tego samego dnia o godz. 21.00 odbędzie się czuwanie modlitewne w języku polskim i włoskim na Placu Świętego Piotra. Wstęp wolny.
W czwartek, 3 kwietnia 2025 r. o godz. 19:30 w Auli św. Jana Pawła II przy Via delle Botteghe Oscure 15 odbędzie się wieczór religijno-kulturalny z okazji 20. rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II organizowany przez Watykańską Fundację Jana Pawła II przy współpracy z Kościołem i Hospicjum św. Stanisława B.M. w Rzymie. Wstęp wolny.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Służby zatrzymały nielegalnych imigrantów! Zdecydowana reakcja polskich funkcjonariuszy

Burzliwa dyskusja u Miłosza Kłeczka ws. taśm Giertycha

Teheran: izraelskie lotnictwo uderzyło w siedzibę dowództwa policji

Procesja Bożego Ciała w Łowiczu

Oświadczenie prezes Manowskiej ws. nacisków Giertycha

O godz. 20:20 zapraszamy do Republiki na program "Gość Dzisiaj"

Komisja Europejska pozywa Polskę w związku z jakością powietrza

Izraelskie lotnictwo uderzyło w bazę wojskową Nabi Akram w Kermanszah

PILNE: Kilkanaście zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji gaszenia pożaru w Warszawie

Nielegalni migranci w domu dziecka w Skierniewicach!

Tusk: „Nikt nie powinien kwestionować w Polsce wyników wyborów”

Lis o "pisowcach": Cenię ich ducha walki i determinację w boju

Profesor Henryk Skarżyński laureatem „polskiego Nobla”

Siekierski o Kołodziejczaku: naruszył jedność koalicji

Jak budować szczęśliwe małżeństwo?

Najnowsze

Służby zatrzymały nielegalnych imigrantów! Zdecydowana reakcja polskich funkcjonariuszy

Oświadczenie prezes Manowskiej ws. nacisków Giertycha

Gość Dzisiaj

O godz. 20:20 zapraszamy do Republiki na program "Gość Dzisiaj"

Komisja Europejska pozywa Polskę w związku z jakością powietrza

Izraelskie lotnictwo uderzyło w bazę wojskową Nabi Akram w Kermanszah

Burzliwa dyskusja u Miłosza Kłeczka ws. taśm Giertycha

Teheran: izraelskie lotnictwo uderzyło w siedzibę dowództwa policji

Procesja Bożego Ciała w Łowiczu