Przejdź do treści
09:07 Ukraina: rząd zawiesił ministra sprawiedliwości, w tle śledztwo w sprawie korupcji w energetyce
08:34 Wenezuela: Na wypadek ataku USA siły zbrojne Wenezueli planują odpowiedzieć walką partyzancką; rozmieszczają jednostki, niektóre wyposażone w sprzęt wyprodukowany wiele lat temu w Rosji
08:03 ONZ: w Afganistanie nasila się największy kryzys humanitarny od czasu powrotu talibów do władzy
07:30 Świat: na giełdach paliw ceny ropy idą w dół
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Polska misja medyczna dotarła do Chicago

Źródło: Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

Polska misja medyczna dotarła do Chicago. Dziś ma rozpocząć działania na miejscu. Medycy przez dziewięć dni będą współpracować z Amerykami, wymieniając się wiedzą na temat walki z koronawirusem.

Polska misja dotarła do Chicago na pokładzie rządowego embraera. Na lotnisku Midway została powitana między innymi przez przedstawicieli amerykańskiej Gwardii Narodowej.

„Jesteśmy podekscytowani w związku z wizytą zespołu polskich lekarzy. Ich wiedza i umiejętności pozwolą nam zrozumieć specyfikę pracy oraz technikę działań, nabyte przez nich podczas misji we Włoszech” – powiedział Polskiemu Radiu generał Richard Neely, komandor Gwardii Narodowej stanu Illinois. 

Polscy medycy mają przez ponad tydzień uczestniczyć w spotkaniach z Amerykanami. Mają one mieć formę zarówno planowania organizacyjnego, jak i działań klinicznych. „Będziemy poszukiwać optymalnych dróg zwalczania COVID-19” – mówił kapitan Jacek Siewiera, przewodniczący misji. 

Wizyta polskich lekarzy w Chicago odbywa się w ramach partnerstwa Polskich Sił Zbrojnych i Gwardii Narodowej stanu Illinois. Ta współpraca wojskowa trwa od niemal 27 lat.

IAR

Wiadomości

Dziś przesłuchanie Daniela Obajtka w prokuraturze

Nadchodzi podatek od smartfonów. Ceny elektroniki wzrosną

Ceny ropy w dół. Świat szykuje się na nadwyżkę surowca

Sakiewicz: Tusk jest wyizolowany z głównego nurtu Polskości

Anna Lewandowska bryluje u boku męża na szczycie Empire State Building.

Skandal w Kościele protestanckim. "Ślub" poliamoryczny 4 mężczyzn

Nowy most w Chinach runął do rzeki. Co z nowym lotniskowcem?

Prezydent ostrzega przed polityką Mamdaniego i oferuje azyl w Argentynie

Ziobro proponuje przesłuchanie w Brukseli lub na Węgrzech

Zakaz wstępu do szkół i przedszkoli dla aktywistów LGBT

Tak więźniowie na Białorusi wspierają rosyjskich żołnierzy

Niespodziewany raport: tyle kosztowałaby przegrana Ukrainy

Kolos dotarł na miejsce. Ostatnio tak było 26 lat temu

Smutny sygnał od Widza. Tak „świętowała” wrocławska instytucja

Goście "W punkt" o Marszu Niepodległości i świętowaniu

Najnowsze

Dziś przesłuchanie Daniela Obajtka w prokuraturze

Anna Lewandowska bryluje u boku męża na szczycie Empire State Building.

skandal w kościele ewangelickim

Skandal w Kościele protestanckim. "Ślub" poliamoryczny 4 mężczyzn

chiński postęp techniczny

Nowy most w Chinach runął do rzeki. Co z nowym lotniskowcem?

Javier Milei

Prezydent ostrzega przed polityką Mamdaniego i oferuje azyl w Argentynie

Nadchodzi podatek od smartfonów. Ceny elektroniki wzrosną

Ceny ropy w dół. Świat szykuje się na nadwyżkę surowca

Karol Nawrocki

Sakiewicz: Tusk jest wyizolowany z głównego nurtu Polskości