Polska i Litwa w gazowym sojuszu. Takiej współpracy dawno nie było [wideo]
Prezydenci Polski, Litwy i Łotwy oraz unijna komisarz ds. energii w miejscowości Jauniunai na Litwie uroczyście otworzyli nowy interkonektor gazowy. Inwestycja jest gotową odpowiedzią na kolejną rosyjską próbę szantażu energetycznego – mówił polski prezydent Andrzej Duda. "Ten interkonektor, który pozwala na przesyłanie gazu w obie strony - zarówno z Litwy do Polski, jak i z Polski na Litwę - będzie nam służył i w istotnym stopniu będzie tę dywersyfikację nie tylko naszym krajom, ale także naszym sąsiadom i UE - zapewniał" - podkreślił Duda.
Więcej reporter Telewizji Republika - Paweł Błoch.
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Nie rezygnuje z polityki, założył „grupę”
Kuźmiuk: Zełenski przekroczył czerwoną linię, to są szalone decyzje