Północ wyraża żal, Południe wstrzymuje przekaz propagandowy. Jest porozumienie między Koreami
Korea Północna i Korea Południowa porozumiały się w sprawie złagodzenia ostatniego kryzysu. Północ wyraziła żal z powodu wybuchu min w strefie zdemilitaryzowanej, natomiast Południe zobowiązało się do zaprzestania nadawania przez głośniki materiałów propagandowych.
Korea Północna przystała też na zniesienie ogłoszonego w piątek „quasi-stanu wojennego”, który obowiązywał na granicy z Koreą Południową.
Obie strony mają też prowadzić rozmowy w sprawie możliwości poprawy wzajemnych relacji.
Agencja Reutera zauważyła, że Korea Północna zaprzeczała, by podłożyła miny, i w oświadczeniu wprost nie przyznała się do odpowiedzialności. Incydent miał miejsce na początku sierpnia. Podczas wybuchu min ciężko ranni zostali dwaj południowokoreańscy żołnierze. W reakcji na ten incydent strona południowokoreańska wznowiła nadawanie propagandy przez głośniki.
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Dr Jędrzejewski: w wyniku błędów lekarskich w Szpitalu Południowym ginęli ludzie
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Nie rezygnuje z polityki, założył „grupę”
Kuźmiuk: Zełenski przekroczył czerwoną linię, to są szalone decyzje