Polka zginęła w Tatrach
Polska turystka nie przeżyła upadku z Pośredniej Grani w Tatrach Wysokich - poinformowała w czwartek Horska Zachranna Slużba (HZS). Do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Jej partnera ewakuowano ze skalnej półki.
Kobieta spadła z Pośredniej Grani na dno żlebu w Dolinie Staroleśnej. Jej partner, który nie miał wyposażenia wspinaczkowego, nie mógł zejść do niej i sprawdzić, w jakim stanie jest turystka. Ratownicy z polskiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) zgłosili wypadek słowackim kolegom.
W rejon zdarzenia skierowano zespół HZS ze Starego Smokowca. Ratownicy stwierdzili, że kobieta nie przeżyła upadku. Wspięli się do jej partnera, który został sprowadzony przy pomocy specjalistycznego sprzętu, a następnie przetransportowany do Starego Smokowca. Ciało zmarłej przekazano funkcjonariuszom słowackiej policji.
Źródło: PAP
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Tuskowi chyba puściły nerwy. "Liczę na większą aktywność prezydenta Nawrockiego"
Patalon testuje Polki przed eliminacjami. Kadra rusza z ważnym zgrupowaniem
Tragiczny wieczór w Tczewie. 12-latka zginęła potrącona przez pociąg towarowy