Podczas igrzysk w Paryżu powstanie obóz wojskowy w centrum miasta
„Około pięciu tysięcy żołnierzy będzie zakwaterowanych w namiotach na terenie La Pelouse de Reuilly, blisko centrum Paryża, w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich” - poinformował dowódca wojskowy stolicy Francji.
"Bliskość miejsc parkingowych i miejsc rozmieszczenia wojska to kwestia strategiczna, związana z mobilnością i zdolnością do szybkiej reakcji naszych sił" - oświadczył generał Christophe Abad podczas obrad okrągłego stołu na temat bezpieczeństwa igrzysk.
Żołnierze wzmocnią inne służby czuwające nad bezpieczeństwem uczestników igrzysk i kibiców: policję, żandarmerię i prywatne agencje ochrony.
Szacuje się, że około 30 tys. policjantów i żandarmów oraz około 17 tys. agentów ochrony będzie zmobilizowanych każdego dnia w okresie od 26 lipca do 8 września, czyli od początku igrzysk olimpijskich do zakończenia paraolimpiady.
Najnowsze
Pobicie dwójki Ukraińców we Wrocławiu. Policja zatrzymała podejrzanych, jeden chciał opuścić miasto
To już osiem lat! Paulina Krupińska uczciła rocznicę ślubu wyjątkowym wpisem
Leśkiewicz odpowiada Tuskowi. „Próbował pan wprowadzić Polaków w błąd”