Poczdam. Pielęgniarka zabiła swoich podopiecznych w domu opieki
Sąd w Poczdamie skazał pielęgniarkę na 15 lat pozbawienia wolności i umieszczenie w oddziale psychiatrycznym. W kwietniu kobieta zabiła czterech mieszkańców domu opieki.
Sąd uznał kobietę winną. W kwietniu zaatakowała i śmiertelnie raniła podopiecznych domu opieki. Trzy z czterech mieszkańców domu opieki były całkowicie sparaliżowane. Ofiary miały od 31 do 56 lat.
Jak wskazuje opinia psychiatryczna, kobieta była w stanie ograniczonej poczytalności. 52-latkę umieszczono na oddziale psychiatrycznym z powodu choroby psychicznej.
Prokuratura domagała się również dożywotniego zakazu wykonywania zawodu dla oskarżonej oraz 15 lat pozbawienia wolności.
Zabójczyni podczas mowy końcowej przeprosiła krewnych ofiar.
Najnowsze
Europa budzi się! Nie chce dominacji Niemiec nad naszym kontynentem
Błaszczak: proces budowania polskiej armii został bardzo spowolniony
Obrońca Kraskowskiego żąda sprawdzenia nagrań z publicznych kamer. Podważa "wysłanie maila"