Po strzelaninach w Chicago w Święto Pracy jest ośmiu zabitych i ponad 40 rannych!
W weekend Święta Pracy (Labor Day) pomiędzy piątkowym wieczorem a poniedziałkiem, ponad 50 osób zostało postrzelonych, w tym osiem zginęło w Chicago w strzelaninach.
Co mówią statystyki?
Zgodnie ze statystykami miejskimi, nawet pomimo wzrostu przemocy w weekend, liczba strzelanin i zabójstw w Chicago w 2025 roku jest niższa o ponad 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Departament Policji Chicago (CPD) notował od sześciu do dziewięciu zabójstw w każdy weekend Święta Pracy w latach 2022-24. W ostatnich tygodniach prezydent Donald Trump wielokrotnie zapowiadał wysłanie tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej do Chicago w celu zwalczania przestępczości w mieście. Gubernator Illinois J.B. Pritzker, burmistrz Johnson i inni lokalni urzędnicy zapowiedzieli jednak przeciwdziałanie tym planom.
– Za każdym razem, gdy ktoś zostaje postrzelony, za każdym razem, gdy ktoś traci życie w wyniku przemocy, to tragedia. Moje serce pęka każdego dnia, gdy dochodzi do takich tragedii. Jeśli chodzi o pracę, którą wykonujemy, aby ograniczyć przemoc w Chicago, jestem jeszcze bardziej zdeterminowany po takim weekendzie, jaki właśnie przeżyliśmy
– oświadczył we wtorek burmistrz Brandon Johnson
Liczba ofiar była znacznie wyższa niż w weekend Święta Pracy w 2024 roku.
Według lokalnej stacji WTTW, liczba ofiar była znacznie wyższa niż w weekend Święta Pracy w 2024 roku. Postrzelono wówczas 39 osób, w tym sześć śmiertelnie.
Źródło: Republika, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
IPN: nie „tragiczna śmierć”, lecz masowy mord. Ostra reakcja na ukraiński komunikat
Tusk ma gest. Minimalna płaca godzinowa wzrośnie o... 90 groszy
Zakończenie wojny jest na wyciągnięcie ręki? Załenski podał konkretne daty