Pentagon: myśliwce USA przechwyciły cztery rosyjskie bombowce strategiczne
Myśliwce USA przechwyciły w pobliżu Alaski cztery rosyjskie turbośmigłowe bombowce dalekiego zasięgu, przystosowane do przenoszenia pocisków jądrowych - poinformował w środę Pentagon.
Druga formacja rosyjskich maszyn została przechwycona 60 km od Alaski - poinformowało amerykańskie dowództwo, zastrzegając, że rosyjskie samoloty pozostawały w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.
Rosyjski resort obrony poinformował, że jego samoloty stosowały się do zasad prawa międzynarodowego, a myśliwce USA towarzyszyły im podczas pewnych etapów przelotu.
29 maja rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało zdjęcia pokazujące dwa amerykańskie bombowce B-1 przechwycone przez obronę powietrzną Rosji po przelocie nad Bałtykiem i Morzem Czarnym - podaje AFP.
Najnowsze
Nadchodzą ekstremalne upały. „Solidarność” wstawia się za pracownikami handlu
Już blisko 600 osób nie żyje po trzęsieniu ziemi w Wenezueli [DRAMATYCZNE NAGRANIA]
Tragiczna interwencja w Kołobrzegu. 35-latek zmarł mimo godzinnej reanimacji