Pentagon: Nowe siły amerykańskie na Bliskim Wschodzie
Stany Zjednoczone rozmieszczą nowe siły wojskowe na Bliskim Wschodzie w nadchodzących miesiącach w celu "obrony Izraela" i jako ostrzeżenie dla Iranu - poinformował w piątek Pentagon.
Plan rozmieszczenia nowych sił amerykańskich wynika z faktu, że grupa uderzeniowa lotniskowca Abraham Lincoln przygotowuje się do opuszczenia regionu.
"Jeśli Iran, jego partnerzy lub powiązane grupy wykorzystają ten moment, aby obrać za cel amerykański personel lub interesy w regionie, Stany Zjednoczone podejmą wszelkie niezbędne środki, aby bronić swojego narodu" – oświadczył w komunikacie rzecznik Pentagonu Patrick Ryder.
W skład nowych sił USA na Bliskim Wschodzie wejdą bombowce B-52, myśliwce, samoloty tankujące i niszczyciele marynarki wojennej.
Stany Zjednoczone miały dwa lotniskowce na Bliskim Wschodzie w ciągu ostatniego roku. Rozmieszczenie tam nowych sił ma na celu zapełnienie luki po Abrahamie Lincolnie, dopóki nie zostanie tam wysłany inny lotniskowiec.
Źródło: PAP
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Prawica z wyraźną przewagą. Najnowszy sondaż pokazuje zmianę układu sił na polskiej scenie politycznej
Fundacja Myśli Demokratycznej zrywa współpracę z Rudzińskim po ujawnieniu przez WP afery hejterskiej
Najnowsze
Rakiety, systemy obrony powietrznej i satelity. Szwedzi rozumieją zagrożenie ze strony Rosji
Śliwka alarmuje: 400 mln zł z budżetu MSZ ma trafić na Ukrainę, a nie do polskiej dyplomacji
TSUE przesuwa granice. Ordo Iuris alarmuje o ingerencji w suwerenność państw