Pasażer chciał wysiąść z lecącego samolotu
Jeden z pasażerów samolotu Wizz Air, lecącego z Danii do Bośni i Hercegowiny, usiłował wysiąść z maszyny znajdującej się w powietrzu, gdy ogłoszono, że ze względu na mgłę lot został przekierowany do Belgradu.
Na nagraniu, zarejestrowanym przez pasażerów, widać załogę samolotu usiłującą powstrzymać mężczyznę przed otworzeniem drzwi maszyny. Po obezwładnieniu pasażera również i jego małżonka podjęła próbę wydostania się z samolotu wciąż będącego w powietrzu.
Oboje zostali zatrzymani przez policję w Belgradzie. parze postawiono zarzuty za podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym i religijnym, a także zagrażanie bezpieczeństwu przestrzeni powietrznej.
Media podejrzewają, że pasażerem mogła kierować trauma zrodzona podczas konfliktu na Bałkanach w latach 90., bądź też strach przed odpowiedzialnością za udział w wojnie.
Najnowsze
Stowarzyszenia Adwokatów dla Polski sprzeciwia się naciskom na TK. "Znamiona osobistej vendetty"
Zapomnij o jagodziankach. Poziomnianki to najsmaczniejszy wypiek tego lata
To będzie historyczny sezon NHL. Liga ruszy wcześniej niż zwykle