Parlament zagłosował za przyjęciem Szwecji do NATO
Parlament Węgier poparł przystąpienie Szwecji do NATO na poniedziałkowym posiedzeniu otwierającym wiosenną sesję. Szwedzki wniosek o akcesję czekał w izbie na głosowanie od lipca 2022 roku.
Węgry jako ostatni kraj Sojuszu zaakceptowały akcesję Szwecji do NATO. Za głosowało 188 posłów, w tym deputowani rządzącej na Węgrzech koalicji Fidesz-KDNP oraz większość partii opozycyjnych, przy 6 głosach przeciw.
Ratyfikacja musi zostać jeszcze podpisana przez głowę państwa lub przewodniczącego parlamentu Laszlo Koevera, który sprawuje obowiązki prezydenta po ustąpieniu Katalin Novak z urzędu prezydenta.
PAP
Komentarze
Najnowsze
Trzaskowski do dymisji! Rusza obywatelska akcja na rzecz referendum
Pęka zmowa milczenia. Kolejny lekarz mówi o patologii w Szpitalu Południowym
Nowy rejestr umów rusza od 1 lipca. Rezydenci wskazują na poważną lukę