Papież do małżonków: kłóćcie się, ile chcecie, ale...
Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że małżonkowie mogą kłócić się, ile chcą, pod warunkiem, że pogodzą się na koniec dnia. Miejcie dzieci - apelował podczas spotkania w niedzielę z wiernymi w Watykanie.
W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański papież mówił o małżeństwie. Wyjaśnił, że zgodnie z wolą Boga kobieta i mężczyzna są "równi w godności i uzupełniają się w odmienności po to, by być dla siebie pomocą, towarzystwem, a jednocześnie bodźcem i wyzwaniem, by wzrastać".
Miłość na zawsze
Franciszek zwrócił uwagę to, że miłość zaczyna nowe życie i ma trwać "nie tak długo, jak mi się chce, ale na zawsze" - podkreślił.
Nie jest to łatwe - przyznał - wymaga szacunku, szczerości, gotowości na dyskusję oraz na przebaczenie i pojednanie.
"Mężu i żono, kłóćcie się, ile chcecie, pod warunkiem, że pogodzicie się, nim skończy się dzień. Wiecie dlaczego? Bo zimna wojna dnia następnego jest niebezpieczna" - poradził papież.
"A jak się pogodzić? Wystarczy pieszczotliwy gest. Ale nigdy nie można skończyć dnia bez pogodzenia się" - mówił.
Franciszek oświadczył także, że niezbędne jest, by małżonkowie byli "otwarci na dar życia" i "na dar dzieci, które są najpiękniejszym owocem miłości, największym błogosławieństwem Boga, źródłem radości i nadziei na wszystko i dla całego społeczeństwa".
Wezwał: "miejcie dzieci", "proszę, bądźcie otwarci na życie, które przysyła Bóg".
Źródło: PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google
Polecamy Radio Republika
Wiadomości
Tak rząd Tuska traktuje bezpieczeństwo kraju! Śliwka podaje przykład braku działań przy ustawie prezydenta
Bezrobocie? Koszty pracy? Ceny energii? Nie, problemem dla Państwowej Agencji Pracy są ogłoszenia o pracę
Najnowsze
Rakieta z polskimi satelitami wystartowała z Kalifornii
Bogucki do Sikorskiego: mniej „kopiuj-wklej”, więcej profesjonalizmu dyplomaty
Kaczyński: Amerykanie są trudnym sojusznikiem, ale bezwzględnie nam potrzebnym