Państwo Islamskie planuje zamach na terytorium Szwecji?
Policja szwedzka otrzymała informacje od służb irackich, że grupa kilku bojowników tzw. Państwa Islamskiego przedostała się na terytorium kraju. Prawdopodobnym celem zamachowców ma być Sztokholm.
Według informacji gazety "Expressen", grupa siedmiu lub ośmiu terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego (Daesh) dotarła na teren Szwecji. Ich prawdopodobnym zamiarem będzie zaatakowanie celów cywilnych w Sztokholmie. W stolicy Szwecji wprowadzono w związku z tym podwyższone środki bezpieczeństwa.
Szwedzka prasa informuje, że w poniedziałek przedstawiciele policji wyjechali do Iraku. Na miejscu mają uzyskać więcej informacji na temat planowanego zamachu.
Czytaj również:
Zamachowiec z Paryża złapany w Brukseli
USA ostrzega przed atakami terrorystycznymi. Szczególnie zagrożona jest Europa
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Nauczyciel znów zatrzymany po sporze o zaimki. Musk zabrał głos
Demonstracja przeciw umowie UE–Mercosur. Rolnicy w obronie bezpieczeństwa żywnościowego [SONDA]
Bocheński informuje o skandalu ws. Mercosur: Komisja Europejska po cichu otwiera UE na brazylijskie jaja i drób