Omikron dotarł do Pekinu. W lutym mają się tam odbyć Igrzyska Olimpijskie

Władze Pekinu zgłosiły w sobotę pierwszy przypadek bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa Omikron, w którym do infekcji doszło na terenie ChRL – podały miejscowe media. W stolicy Chin w lutym odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
W badaniach laboratoryjnych wykryto u zakażonej osoby „mutacje charakterystyczne dla wariantu Omikron” - powiedział dziennikarzom przedstawiciel miejskiego urzędu ds. walki z pandemią Pang Xinghuo, cytowany przez agencję Reutera.
Chińskie miasta zacieśniły w ostatnich tygodniach kontrole przeciwepidemiczne w związku ze rozpoczynającymi się 4 lutego Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Kilka miast mierzy się z nowymi ogniskami wariantów Delta i Omikron.
Czytaj: Francja. Ponad 300 tys. zakażeń koronawirusem
Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto łącznie 165 nowych przypadków Covid-19, w tym 104, w których do zakażenia doszło na terenie kraju. Zdiagnozowano ponadto 25 bezobjawowych infekcji koronawirusem, w tym dwie lokalne - poinformowała w sobotę państwowa komisja zdrowia.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Sytuacja gospodarcza w Polsce coraz gorsza, a Kotula deklaruje: jest porozumienie z PSL-em w kwestii związków partnerskich
Obajtek tłumaczy sprawę uchylenia mu immunitetu. Mówi o politycznej zemście za połączenie Orlenu z Lotosem
Koalicja 13 grudnia balansuje nad przepaścią. Hołownia ma żądanie, które Tusk traktuje jako "szantaż"
Najnowsze

Prof. Manowska wydała oświadczenie w sprawie wniosku do TS dotyczącego jej immunitetu

Obajtek tłumaczy sprawę uchylenia mu immunitetu. Mówi o politycznej zemście za połączenie Orlenu z Lotosem

Kierowcy znów dopłacą. Rząd Tuska szykuje kolejne podwyżki opłat urzędowych
