ONZ wzywa do odcięcia źródeł finansowania IS. Rezolucja przyjęta jednogłośnie

Ministrowie finansów w Radzie Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęli rezolucję, która ma na celu odcięcie źródeł finansowania organizacji Daesz (IS).
Projekt autorstwa USA i Rosji ma na celu zablokowanie przychodów dżihadystów, które czerpią ze sprzedaży ropy i antycznych zabytków. Rezolucja wzywa też państwa do tego, by nie płacili IS okupów za porwanych obywateli.
Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon stwierdził: – Terroryści są sprytni i pozyskują środki z haniebnych czynów. Społeczność międzynarodowa musi zmierzyć się ze światowym problemem prania pieniędzy oraz finansowaniem terroryzmu.
Ban Ki-Moon polecił przyjąć rezolucję, żeby „zaangażować więcej państw w działania przeciw organizacjom terrorystycznym”.
Wedle rezolucji kraje, które będą wspierać Daesz (IS) mają dotknąć sankcje.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Reprezentant Polski zawieszony za stosowanie dopingu! Grozi mu czteroletnia dyskwalifikacja

Burze dały się nam we znaki, grad, zalane posesje, powalone drzewa. Niestety, dziś też będzie grzmiało [WIDEO]

SPRAWDŹ TO!
WOŚP i Owsiak kontra TV Republika. Jest decyzja szefa KRRiT
