Przejdź do treści
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

ONZ oskarża armię izraelską o ostrzelanie jej konwoju

Źródło: x.com/@WFPChief

Światowy Program Żywnościowy ONZ (WFP) oskarżył w poniedziałek armię izraelską o ostrzelanie poprzedniego dnia jednego z jego konwojów w Strefie Gazy. Organizacja zdecydowanie potępiła nowy "niedopuszczalny incydent", przekazała AFP.

Konwój trzech wyraźnie oznakowanych pojazdów "znalazł się pod ostrzałem sił izraelskich" w pobliżu punktu kontrolnego Wadi Gaza, w centrum terytorium palestyńskiego, "mimo że otrzymał wszystkie niezbędne zezwolenia władz izraelskich" - podała agencja ONZ w oświadczenie.

Jak zaznaczyła, "na szczęście" żadna z ośmiu osób znajdujących się w pojazdach trafionych 16 kulami nie odniosła obrażeń podczas tego "przerażającego incydentu".

"To niedopuszczalne wydarzenie jest najnowszym przykładem złożonego i niebezpiecznego środowiska pracy, w jakim obecnie działają WFP i inne agencje w Strefie Gazy, gdzie należy pilnie poprawić warunki bezpieczeństwa, aby umożliwić kontynuację działań humanitarnych" - stwierdziło WFP.

 

To kolejny atak

Agencja ONZ wezwała wszystkie strony do poszanowania międzynarodowego prawa humanitarnego i umożliwienia bezpiecznego przepływu pomocy humanitarnej. WFP nie otrzymało stanowiska sił izraelskich w sprawie incydentu.

To nie pierwszy przypadek ataku na pojazdy ONZ od rozpoczęcia wojny między Izraelem a Hamasem, wywołanej bezprecedensowym atakiem palestyńskiego ruchu islamistycznego 7 października 2023 r, podkreśla WFP.

W maju ubiegłego roku pracownik ONZ mający indyjskie obywatelstwo zginął w wyniku uderzenia izraelskiego pocisku w jego pojazd. W sierpniu organizacja oskarżyła siły izraelskie o ostrzelanie jednego z jej pojazdów, co zmusiło ją do tymczasowego zawieszenia działalności w Strefie Gazy.

Źródło: PAP, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

Taki pogrzeb papieża odbył się ostatnio niemal pół wieku temu

Tak Donald Tusk sprawdza się w sytuacjach kryzysowych

Damięcka znów uderza w Kościół? W dniu śmierci papieża opublikowała wymowną grafikę

O której godzinie najlepiej pić kawę? Dietetyk wyjaśnia, kiedy filiżanka działa na naszą korzyść

Mówią, że ktoś z nich zostanie papieżem...

Siostra papieża nie przyjedzie na jego pogrzeb

Dziś pierwsza Kongregacja Kardynałów po śmierci papieża Franciszka

Kreml o udziale Trumpa w paradzie 9 maja na Placu Czerwonym

Grób papieża z kamienia pochodzącego z krainy jego dziadków

Panika na lotnisku w Orlando: zapalił się silnik samolotu

Pogrzeb papieża Franciszka? Trump podjął decyzję

Relacje między nimi były napięte. Teraz Milei odwołał wszystko

Ukraińskie siły odpierają rosyjską ofensywę. Robotyka daje im przewagę

To ten moment symbolizuje zakończenie posługi papieża

Odważne stroje i wielkie show Justyny Steczkowskiej w Madrycie. Czy „Gaja” naprawdę ma szansę na Eurowizji?

Najnowsze

Taki pogrzeb papieża odbył się ostatnio niemal pół wieku temu

Mówią, że ktoś z nich zostanie papieżem...

Siostra papieża nie przyjedzie na jego pogrzeb

Dziś pierwsza Kongregacja Kardynałów po śmierci papieża Franciszka

Kreml o udziale Trumpa w paradzie 9 maja na Placu Czerwonym

Tak Donald Tusk sprawdza się w sytuacjach kryzysowych

Damięcka znów uderza w Kościół? W dniu śmierci papieża opublikowała wymowną grafikę

O której godzinie najlepiej pić kawę? Dietetyk wyjaśnia, kiedy filiżanka działa na naszą korzyść