Nożownik zaatakował turystów – jedna osoba nie żyje a dwie są ranne
Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w ataku nożownika w 15. dzielnicy Paryża w pobliżu mostu Bir Hakeim - podała agencja AFP za francuską policją. Nim został aresztowany, napastnik krzyczał „Allahu akbar”.
„26-letni nożownik, obywatel Francji, był znany z radykalnych poglądów islamistycznych. Mówił, że nie może znieść zabijania muzułmanów na świecie. Miał też zaburzenia psychiczne” - podała francuska policja.
Śledczy informują, że w 2016 r. został skazany na cztery lata więzienia, za „chęć przeprowadzenia ataku".
Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin przekazał, że ofiarą śmiertelną napastnika jest mężczyzna narodowości niemieckiej. Dwie osoby ranne to także przybyli do Paryża turyści.
Polecamy Ziemkiewicz w Radiu Republika
Wiadomości
Najnowsze
„Dopiero po chwili dotarło do mnie, że to ja”. Aneta Zając w Światowy Dzień Otyłości pokazała metamorfozę
"Nie dajmy się zwieść, będzie zamieszanie, ale róbmy swoje". Szefowa TVN rozmawiała z pracownikami ws. przejęcia
Politycy PiS o kryzysie paliwowym, którego nie kontroluje Tusk. „Do roboty!”