Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
WAŻNE NASZ NEWS: SZEF BBN BARTOSZ GRODECKI SPOTKA SIĘ W WASZYNGTONIE Z Elbridge M. Colby z Departamentu Obrony USA
WAŻNE NASZ NEWS: MARCIN PRZYDACZ I NIKODEM RACHON SPOTKAJĄ SIĘ M.IN. Z SEKRETARZEM STANU USA MARCO RUBIO
12:08 Lubuskie: Prawie 100 zgłoszeń do straży pożarnej po nawałnicy we Wschowie
16:47 Pilne: Prokuratura umarza śledztwo w sprawie interwencji Policji w mieszkaniu Tomasza Sakiewicza
16:10 Partia Tuska Chrnoni posłankę Małgorzatę Pępek. Jak podają media Pępek nie poniesie konsekwencji za korzystanie ze świadczeń medycznych poza kolejką. Taką decyzję podjęło Kolegium klubu Koalicji Obywatelskiej
14:38 BBN: prezydent podpisał postanowienia o przedłużeniu kontyngentów wojskowych w Iraku i na Łotwie
13:18 Kazachstan: Przedterminowe wybory do parlamentu odbędą się 23 sierpnia
13:03 Zachodniopomorskie: Po nocnym pożarze w Świnoujściu miasto pomaga 26 pogorzelcom
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 566. Klub „Gazety Polskiej” w Łazach (woj. śląskie)
Wydarzenie Informujemy, że reaktywował się Klub „Gazety Polskiej” Białystok (woj. podlaskie)
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Międzyrzecz zaprasza na prelekcje prof. Grzegorza Kucharczyka (PAN) "Stosunki polsko - niemieckie po upadku berlinskiego muru". 4 lipca 2026 r. , godz. 15:00, Muzeum w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Krzywińskim, prezesem Stowarzyszenia Kresy – Pamięć i Przyszłość, 10 lipca, godz. 17:00, Sanktuarium N.M.P w Chełmie, Wieczernik, ul. Lubelska 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Hajnówka zaprasza na spotkanie z dr. Markiem Wochem, Bezpartyjni Samorządowcy, 10 lipca, godz. 17:00, Akademia Przyrody, ul. Parkowa 8, Hajnówka
Wydarzenia dnia Klub „Gazety Polskiej” w Ostródzie zaprasza na spotkanie z posłem na Sejm RP Andrzejem Śliwką, 7 lipca, godz. 18:00, ul. Jagiełły 12, Hotel Elektor w Morągu

Nowe informacje z Francji od naszego korespondenta!

Źródło: Telewizja Republika

– Faktycznie jest to bardzo przykre wydarzenie, to smutny moment dla Francji. Notre Dame de Paris to katedra która była niegdyś symbolem chrześcijaństwa we Francji - powiedział w Telewizji Republika Zbigniew Stefanik, korespondent Telewizji Republika we Francji.

– Na tym etapie wiadomo prawie na pewno iż nie był to zamach terrorystyczny i takim znakiem jest fakt, że minęło ponad 2 godziny i francuska prokuratura nie wszczęła śledztwa, czyli można zakładać, że francuskie służby mają wystarczająco informacje, żeby nie wszczynać dochodzenia w kierunku zamachu terrorystycznego - powiedział Zbigniew Stefanikiem. 

– Wiadomo że od kilku dni trwał remont dachu tej świątyni, więc czynności związane z tym remontem miały doprowadzić do tej tragedii. W tej chwili trwają działania związane z gaszeniem pożaru - relacjonował korespondent Telewizji Republika.

 – Zdaje się, że na tym etapie prezydent Macron nie będzie zabierał głosu. Będzie obecny, żeby ocenić jak przebiegają działania służb. Trudno powiedzieć, jakie dokładnie były przyczyny tego pożaru - dodał.

 – Faktycznie jest to bardzo przykre wydarzenie, to smutny moment dla Francji. Notre Dame de Paris to katedra która była niegdyś symbolem chrześcijaństwa we Francji - stwierdził Zbigniew Stefanik.

– Katedra jest symbolem nie tyko Paryża, ale symbolem Francji, obiektem który symbolizuje nie tylko chrześcijaństwo we Francji, ale i kulturę - powiedział. 

– Pojawiały się takie głosy, że Katedra Notre Dame nie spełniała norm anty pożarowych. To jest informacja niepotwierdzona - podkreślił korespondent Telewizji Republika. 

Telewizja Republika