Co ze zdrowiem papieża? Watykańskie źródła z nowymi informacjami
To szósty dzień hospitalizacji papieża Franciszka. Źródła watykańskie przekazały dziś rano, że papież, w trakcie pobytu w szpitalu, wstaje już z łóżka i siada w fotelu. To dobry znak!
Papież Franciszek podczas pobytu w szpitalu wstaje z łóżka i siada w fotelu - takie wiadomości przekazały dziennikarzom w środę źródła watykańskie w szóstym dniu jego hospitalizacji w Poliklinice Gemelli. Dzień wcześniej Watykan ogłosił, że 88-letni papież ma zapalenie płuc.
Zapalenie płuc
Jak przypominamy, środa to szósty dzień hospitalizacji Franciszka w Poliklinice Gemelli. Dzień wcześniej Watykan ogłosił, że 88-letni papież ma zapalenie płuc.
Zobacz: Stan zdrowia papieża: decydujące będą najbliższe godziny
Stan zdrowia się poprawia?
W myśl informacji przekazanych przez źródła watykańskie: papież nie otrzymuje stałego wsparcia tlenem, ale ma automatyczny wentylator. Wskazano też, że serce Franciszka jest w dobrym stanie.
Ponadto wiadomo, że absolutny wypoczynek zalecony przez lekarzy oznacza, że Franciszek nie przyjmuje wizyt z wyjątkiem współpracowników, którzy dostarczają mu dokumenty.
Wcześniej Watykan poinformował, że noc z wtorku na środę minęła spokojnie.
Pod wieczór ma zostać wydany kolejny komunikat medyczny.
Źródło: Republika, x.com, PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Rząd odcina pacjentów od badań. Małecki w Republice: „To jedno z najpodlejszych kłamstw koalicji 13 grudnia”
Mecenas Bartosz Lewandowski ujawnia, jak TSUE rozszerza definicję „sądu”. Wskazuje na poważny problem dla Polski
Finał „Stranger Things” będzie jak pełnometrażowy film! Netflix ujawnia czas trwania ostatniego odcinka
Najnowsze
PKP Intercity kupiło 50 używanych wagonów od Niemców | A. Klarenbach
Rząd odcina pacjentów od badań. Małecki w Republice: „To jedno z najpodlejszych kłamstw koalicji 13 grudnia”
Tusk chce tajnego posiedzenia Sejmu ws. bezpieczeństwie państwa. Czego nie chce ujawnić?