Przejdź do treści
07:45 Dowództwo Operacyjne: w polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęło się operowanie lotnictwa
07:25 Chiny: pierwszy stopień rakiety Długi Marsz 12A nie został pomyślnie odzyskany
06:54 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Salwador: Noem stanęła z nimi twarzą w twarz

Źródło: Kristi Noem - x.com/@KristiNoem

Kristi Noem, Sekretarz Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, odbyła wizytę w osławionym Centrum Karnym dla Terrorystów w Salwadorze, gdzie przetrzymywane są setki domniemanych przestępców, nielegalnych imigrantów deportowanych z USA przez administrację Trumpa.

Wizyta Noem jest częścią trzydniowej podróży, która obejmie również Kolumbię i Meksyk.

Wideo z wizyty pokazuje Noem stojącą twarzą w twarz z domniemanymi członkami gangu Tren de Aragua. Wszyscy mieli ogolone głowy, byli bez koszulek i ubrani w białe spodnie więzienne.

Noem skierowała również przesłanie do nielegalnych imigrantów, którzy przebywają w USA lub planują tam przybyć. Stojąc tyłem do więźniów, powiedziała: 

Przede wszystkim, nie przybywajcie do naszego kraju nielegalnie: Zostaniecie usunięci i postawieni przed sądem. Ale wiedzcie, że ten obiekt jest jednym z narzędzi w naszym zestawie, którego użyjemy, jeśli popełnicie przestępstwa przeciwko narodowi amerykańskiemu.

Noem udostępniła wideo na platformie X, dodając: 

Prezydent Trump i ja mamy jasne przesłanie dla przestępczych nielegalnych imigrantów: WYJEŻDŻAJCIE TERAZ. Jeśli nie wyjedziecie, wytropimy was, aresztujemy, i możecie skończyć w tym salwadorskim więzieniu.

Bukele otworzył więzienie w 2023 roku w ramach działań Salwadoru przeciwko potężnym gangom ulicznym. Obiekt składa się z ośmiu rozległych pawilonów i może pomieścić do 40 000 więźniów. W każdej celi przebywa od 65 do 70 osób. Więźniowie nigdy nie są wypuszczani na zewnątrz i nie mogą mieć odwiedzin. Nie ma warsztatów ani programów edukacyjnych.

Według urzędnika administracji Trumpa, 15 marca deportowano do Salwadoru łącznie 261 nielegalnych imigrantów. Większość z nich deportowano na mocy ustawy Alien Enemies Act z 1798 roku, która pozwala na wydalenie obywateli wrogiego kraju bez przesłuchania. Ponad 100 z deportowanych to Wenezuelczycy, usunięci na mocy Title 8, a 21 to członkowie salwadorskiego gangu MS-13.

W Salwadorze od blisko trzech lat obowiązuje stan wyjątkowy, zawieszający podstawowe prawa, w związku z walką Bukele z gangami ulicznymi. Do tej pory aresztowano około 84 000 osób, oskarżonych o powiązania z gangami i uwięzionych, często bez należytego procesu.

Bukele zaoferował możliwość przetrzymywania deportowanych z USA w tym więzieniu, podczas wizyty Sekretarza Stanu USA, Marco Rubio, w lutym tego roku.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Nawrocki składa kondolencje po tragedii w Pniówku

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Szwedzi wyłączyli reaktor atomowy

USA będą budować pływające fortece. Będą większe od niszczycieli

Rosja o rozmowach w Miami. Gdzie jest pokój?

Rosjanie ponownie uderzyli w Odessę

Trump powiedział, że po raz ostatni zgrywa twardziela

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Kolejny świetny sondaż dla Karola Nawrockiego. Na nic się zdały hejterskie ataki

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Rosjanie na koniach

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

morska farma wiatrowa

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

dramat w Nunspeet

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Grenlandia

Trump: Musimy mieć Grenlandię. Tam wszędzie rosyjskie i chińskie statki

Nawrocki składa kondolencje po tragedii w Pniówku

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump