Niemiecka policja zatrzymała 6 osób. "Członkowie ISIS przygotowywali zamach"
Niemieccy antyterroryści zatrzymali sześć osób podejrzanych o przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. Prokuratura zarzuca im przygotowywanie zamachu z użyciem broni i materiałów wybuchowych. Na szczęście przygotowania do zamachu nie zostały ukończone.
– Wszyscy zatrzymani mężczyźni są Syryjczykami w wieku od 20 do 28 lat. Podejrzani mieli przygotowywać zamach na jedną z instytucji publicznych. Śledczy podali, że przygotowania nie zostały ukończone – informuje prokuratura generalna we Frankfurcie.
Jak informuje portal dw.com, czterech mężczyzn przyjechało do Niemiec w 2014 r., a dwóch pozostałych w 2015 r. Wszyscy ubiegali się o azyl. Niemieckie media powołując się na źródła bliskie śledztwu podają, że o mężczyznach mających przygotowywać zamach powiadomili śledczych uchodźcy, którzy rozpoznali w Syryjczykach byłych wojowników ISIS.
Jak informuje Reuters, w akcji w całych Niemczech brało udział około 500 policjantów. Przeszukano osiem mieszkań w Kassel, Essen, Hanowerze i Lipsku. Zarekwirowano laptopy, telefony komórkowe i dokumenty.
Najnowsze
Spór o dostawy do Rosji. LPP wstrzymuje zamówienia w Bangladeszu i odpiera zarzuty o długi
Ruchy rosyjskich samolotów to nie tylko obserwacja wojskowa
Wyprawka szkolna jest coraz droższa. Przy trójce dzieci to wydatek od 1 tys. zł w górę