Niemieccy żołnierze oskarżeni o napaść seksualną i rasizm. Będą wycofani z Litwy
Żołnierze niemieccy, którzy biorą udział w misji NATO na Litwie zostali oskarżeni o napaść na tle seksualnym, wymuszenia oraz znieważanie m.in. na tle rasistowskim. Czterech z nich zostało wycofanych do Niemiec.
Ministerstwo Obrony sporządziło pismo, z którego wynika, że sprawa zgodnie z obecnym stanem wiedzy dotyczy dziesięciu żołnierzy. Pod koniec kwietnia mieli oni uczestniczyć w imprezie, podczas której m.in. śpiewano skrajnie prawicowe i antysemickie pieśni. W trakcie wydarzenia miało dojść do napaści na tle seksualnym.
Annegret Kramp-Karrenbauer, który jest ministrem obrony Niemiec, wezwała do wyciągnięcia konsekwencji wobec podejrzanych.
- Nadal jest wyjaśniane do czego dokładnie doszło podczas imprezy. Jedno jest pewne, cokolwiek się stało, będzie ścigane i surowo karane - przyznała.
Najnowsze
Czy tlenek węgla może bezpiecznie blokować przerzuty nowotworowe?
Starosta odwołał festyn po aferze z "lodami za pasek". To skutek działania Horny-Cieślak
W TVP Info w likwidacji zrównano Armię Krajową z UPA. Szefowa KRRiT chce wyjaśnień
TRZEBA ZOBACZYĆ!