Niemcy zaostrzają przepisy. Kolejne miasto z zakazem dla diesli!
Jeżeli poziom tlenku azotu w centrum nadal będzie przekraczać 40 mikrogram na metr sześcienny, władze Moguncji będą musiały wprowadzić zakaz wjazdu do miasta samochodów z silnikami wysokoprężnymi.
Sąd Administracyjny w Moguncji, wydał taką decyzję, po tym, jak jedna z organizacji ekologicznych oskarżyła lokalne władze o brak działań na rzecz ochrony środowiska.
Zanieczyszczenie tlenkiem azotu w centrum miasta dochodzi do 50 mikrogram na metr sześcienny.
Władze Moguncji mają czas do kwietnia, aby obniżyć poziom zanieczyszczenia. Jeżeli tego nie zrobią, to będą musiały wprowadzić w centrum miasta zakaz wjazdu dla starszych modeli diesli.
Another German court calls for a ban of #DIESEL cars - the regional court in #Mainz says the city should consider a ban if airpollution is not getting better by next summer. The German government today announced it will introduce a new law to define a ban as "disproportionate" pic.twitter.com/lx2eYJyZwl
— DW Politics (@dw_politics) 24 października 2018
Wcześniej częściowy zakaz wjazdu dla diesli wprowadzono w Hamburgu, Stuttgarcie i Akwizgranie. W przyszłym roku podobne zakazy będą obowiązywać w Berlinie, Frankfurcie nad Menem i prawdopodobnie w Moguncji.
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź