Niemcy wyjeżdżają z kraju. Mają dość uchodźców!

W Niemczech spada poczucie bezpieczeństwa w związku ze wzrostem przestępczości ze strony migrantów, w tym epidemii gwałtów i napaści seksualnych - podaje portal niezalezna.pl W związku z tym najbogatsi Niemcy uciekają z kraju, by znaleźć spokojne miejsce do życia.
Dane statystyczne zebrane przez firmę doradczą New World Wealth wskazują na to, że około 4 tys. niemieckich milionerów wyjechało z kraju w 2016 r. W 2015 roku było to jedynie tysiąc osób. W poprzednich latach liczba ta nigdy nie została przekroczona.
Niemcy posiadają trzecią co do wielkości liczbę milionerów na całym świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych i Japonii. Liczba obywateli niemieckich, których majątek przekroczył 820 tys. dol., wzrosła o 5 procent w 2016 r.
Według portalu handelsblatt.com, kraje europejskie mogą przeżyć tego rodzaju exodus z powodu większych napięć związanych z kryzysem uchodźców i niedawnymi atakami terrorystycznymi. A to właśnie stan posiadania najbogatszych umożliwia im łatwe przemieszczanie – wskazuje portal niezalezna.pl.
Portal handelsblatt.com zwraca uwagę, że dane statystyczne oraz dobry stan gospodarki Niemiec w wyraźny sposób kontrastują z rosnącym poziomem ubóstwa w kraju.
Według New World Wealth liczba milionerów wzrosła o około 50 procent od 2009 roku, ale jak pokazują najnowsze dane z raportu rządu niemieckiego, co piąty Niemiec żyje w ubóstwie, a około czterech milionów obywateli posiada ogromne długi.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Skandaliczne zachowanie Bodnara! Podważa Izbę Sądu Najwyższego orzekającą o ważności wyborów [WIDEO]
„Szkoła bez korzeni”. Jak resort Barbary Nowackiej wywraca polską edukację do góry nogami – i dlaczego rodzice powinni bić na alarm
Jest deklaracja, czy będzie praktyka? Tusk: przywracamy czasową kontrolę na granicy z Niemcami i z Litwą [WIDEO]
Najnowsze

"Mrożą ceny", ale podnoszą opłaty! Tusk obiecywał koniec drożyzny – jest gorzej!

Jest deklaracja, czy będzie praktyka? Tusk: przywracamy czasową kontrolę na granicy z Niemcami i z Litwą [WIDEO]

Trwa protest klubów "Gazety Polskiej" pod Sądem Najwyższym. "Nie można wytrzymać zderzenia się z narodem" [WIDEO]

KMŚ: Wielcy faworyci odpadli z turnieju! Fluminense i Al Hilal z awansem do ćwierćfinału

Skandaliczne zachowanie Bodnara! Podważa Izbę Sądu Najwyższego orzekającą o ważności wyborów [WIDEO]

„Szkoła bez korzeni”. Jak resort Barbary Nowackiej wywraca polską edukację do góry nogami – i dlaczego rodzice powinni bić na alarm
