Nie wiadomo dlaczego zabił sześć osób
Sześć osób zostało zabitych w meczecie w prowincji Herat na zachodzie Afganistanu przez uzbrojonego mężczyznę – poinformowało afgańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nieznany jest sprawca ani powody zamachu.
„O godz. 21 niezidentyfikowana osoba otworzyła ogień do wiernych w meczecie w okręgu Guzara, na południe od miasta Herat. Sześć osób zostało zabitych, jedna odniosła obrażenia” – napisał rzecznik MSW Abdul Matin Qani na platformie X.
Do ataku nie przyznała się jak dotąd żadna organizacja.
W Afganistanie często przeprowadza zamachy organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie Prowincji Chorasan, nierzadko atakująca społeczności szyickie. Organizacja ta przyznała się do przeprowadzenia 21. kwietnia zamachu na minibus w Kabulu, w którym zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.
Polecamy Gość Dzisiaj Karol Nawrocki
Wiadomości
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju
News Republiki: Prezydent wspiera udział Polski w Radzie Pokoju, ale konieczna jest procedura konstytucyjna
Najnowsze
Prezydent Nawrocki będzie uczestnikiem spotkania w sprawie Rady Pokoju
Szokujące listy od nauczycieli. Fala włamań w e-dziennikach
Karol Nawrocki w Republice: zaproszenie Polski do Rady Pokoju to dowód poważnego traktowania naszego kraju