Przejdź do treści
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Nie warto zadzierać z Trumpem! Telewizja ABC News musi słono zapłacić!

Źródło: Donald Trump Facebook

Telewizja ABC News zgodziła się zapłacić 15 mln dolarów na rzecz prezydenckiej biblioteki Donalda Trumpa w ramach ugody dotyczącej procesu o zniesławienie. W marcowym programie „This Week” czołowy prezenter stacji George Stephanopoulos podał, nieprawdziwie, że Republikanina uznano za winnego gwałtu na pisarce E. Jean Carroll. W Polsce również media typu TVN czy nielegalna TVP powinny być pociągnięte do odpowiedzialności za szerzenie fakenewsów.

Droga dla telewizji ugoda z Trumpem

Zgodnie z ogłoszoną w sobotę ugodą, ABC News zamieściło na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym wyraziło ubolewanie z powodu wypowiedzi Stephanopoulosa. Stacja zapłaci także milion dolarów na pokrycie kosztów kancelarii prawniczej pełnomocnika Trumpa, Alejandro Brito.

Ile musi zapłacić ABC? 15 mln dolarów na planowaną prezydencką bibliotekę Trumpa jako „darowiznę charytatywną”!

„Cieszymy się, że strony doszły do porozumienia w sprawie umorzenia procesu na warunkach zawartych w dokumencie sądowym” – powiedziała rzeczniczka ABC News, Jeannie Kedas.

Jak podała agencja Associated Press, podczas wywiadu na żywo w programie „This Week”z kongresmenką Nancy Mace, Stephanopoulos stwierdził, że Trump „został uznany za winnego gwałtu” oraz „zniesławienia ofiary tegoż gwałtu”.

Widać, że w USA można zwyciężać z mediami szerzącymi fakenewsy. W Polsce przydałoby się podobnie: nie raz TVN czy nielegalna TVP szerzą dezinformację, ale z faktu na ciężkie batalie w sądach, wielu nie chce po prostu zaskarżać takich spraw. A szkoda!

Źróło: Republika; PAP

Wiadomości

Prezydent RP Karol Nawrocki: nasza narodowa pamięć jest po stronie ofiar

Naga lekarka znaleziona martwa w zamrażarce sklepu

Trump rozszerza zakaz wjazdu do USA. Oto lista...

Były prezydent Ukrainy prawomocnie skazany na 15 lat więzienia

Chiński lotniskowiec przepłynął Cieśninę Tajwańską

Hiszpania: przemoc seksualna może wpłynąć na wcześniejsze wybory

Szokujący sondaż: co Niemcy myślą o imigracji...

Wenezuela odcięta. Reżim Maduro uznany za organizację terrorystyczną

Trybunał Konstytucyjny do „wyzerowania”? Prawnik ostrzega

Co wielką, a co małą literą? 1 stycznia duże zmiany w ortografii języka polskiego

Zgorzelski o ataku na Cenckiewicza: podłość i świństwo

Pióro za 1600 zł w biurze poselskim w Sejmie!?

„Rozdział zamknięty z hukiem”. Ojciec Przemysława Czarneckiego zabrał głos po burzliwym związku z Marianną Schreiber

„Unieważnienie” paszportu Ziobry. Mecenas: nie dochowano standardów państwa prawa

SKANDAL! Teczki i dane wrażliwe użyte przeciw Nawrockiemu w kampanii! ,,Kompletne zbydlęcenie''

Najnowsze

Prezydent RP Karol Nawrocki: nasza narodowa pamięć jest po stronie ofiar

chiński lotniskowiec Fujian

Chiński lotniskowiec przepłynął Cieśninę Tajwańską

nie znaczy nie

Hiszpania: przemoc seksualna może wpłynąć na wcześniejsze wybory

Niemcy są wściekli

Szokujący sondaż: co Niemcy myślą o imigracji...

Marynarka Stanów Zjednoczonych

Wenezuela odcięta. Reżim Maduro uznany za organizację terrorystyczną

Helen Massiell Garay Sanchez

Naga lekarka znaleziona martwa w zamrażarce sklepu

Kristi Noem

Trump rozszerza zakaz wjazdu do USA. Oto lista...

Majdan w Kijowie 2014

Były prezydent Ukrainy prawomocnie skazany na 15 lat więzienia