Przejdź do treści
22:00 Thomas Rose, nominowany na stanowisko ambasadora USA w Warszawie: Relacje Polski z Izraelem są skomplikowane, ale Izraelczycy muszą zrozumieć, że Polska była ofiarą Holokaustu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie 27 lipca (niedziela) o godz. 16:00 odbędzie się marsz przeciwko imigrantom. Miejsce: Most George'a Grosza w Słupsku
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Nie tylko Ukraińcy. Także Rosjanie opuszczają swoją ojczyznę

Źródło: Fot. Flickr/zoetnet

Rosjanie zaczęli uciekać z kraju przed pogłoskami o wprowadzeniu stanu wojennego przez prezydenta Władimira Putina .

Rosja zamyka kolejne niezależne sieci informacyjne, w tym Dozhd TV – znanej po angielsku jako Rain TV.

Tichon Dziadko, redaktor naczelny Dożd, napisał w Telegramie w marcu. 2, że uciekł z kraju ze strachu o swoje życie.

Obywatele rosyjscy zaczęli wpadać w panikę, gdy wzrosły aresztowania za protestowanie przeciw inwazji na Ukrainę – liczba pojmanych wynosi już ponad 8000 – podaje niezależny watchdog OVD-info.

Alec Luhn, który pracował w Rosji dla VICE, napisał w mediach społecznościowych, że zmierza do granicy z tak wieloma ludźmi, że bilety lotnicze są wyprzedane.

„Inni pasażerowie twierdzili, że bali się uwięzienia w Rosji, aresztowania lub powołania do walki w wojnie, której nie popierają” – napisał Luhn.

Julia Ioff z Puck News powiedziała, że jej koleżanka z Moskwy jechała całą noc do granicy, ponieważ nie było już żadnych biletów lotniczych. „Staramy się tam dotrzeć przed wystąpieniem prezydenta do narodu” – powiedział. Ioffe dodała, że jej koleżanka poprosiła ją o zaprzestanie wysyłania SMS-ów, na wypadek przeszukania na granicy.

Foxnews

Polecamy Sejm

Wiadomości

Trump zaczyna mieć efekty. Kosmiczna umowa z Japonią!

USA wychodzi z UNESCO. Powodem „Woke”, globalizm i sprawa Palestyny

180 strażaków, 15 samolotów gaśniczych i 12 śmigłowców. Grecja walczy z pożarem

Stan Bruce'a Willisa dramatycznie się pogarsza: aktor nie pamięta już, że był gwiazdą kina

Awans niemal pewny! Lech rozgromił Breidablik aż 7:1

Posłowie zdecydowali o losach podatku „bykowego”

Przemysław Czarnek: Waldemar Żurek nie ma pojęcia o prawie i nie nadaje się na ministra

Monika Mrozowska świętuje urodziny mamy i córki. „Dziękuję, że jesteście. Dziękuję, że jestem”

Rihanna z dziećmi na premierze „Smerfów”! Gwiazda znów błyszczy – tym razem jako mama i... Smerfetka

Pierwsza Prezes SN: nie ma żadnych przesłanek, aby mogło nie dojść do zaprzysiężenia prezydenta

Wójcik o ewentualnym wejściu Żurka do rządu: takich jaj jeszcze nie było

Brytyjski muzyk Ozzy Osbourne zmarł w wieku 76 lat

NASZ NEWS: Republika jako pierwsza ujawnia nowy skład rządu Tuska

Nitras sam ogłosił, że odchodzi. Politycy koalicji rozdają laurki, a opozycja gromy

USA opuszczą UNESCO. Jak decyzję tłumaczy administracja Trumpa?

Najnowsze

Trump zaczyna mieć efekty. Kosmiczna umowa z Japonią!

Awans niemal pewny! Lech rozgromił Breidablik aż 7:1

Posłowie zdecydowali o losach podatku „bykowego”

Program W Punkt

Przemysław Czarnek: Waldemar Żurek nie ma pojęcia o prawie i nie nadaje się na ministra

Monika Mrozowska świętuje urodziny mamy i córki. „Dziękuję, że jesteście. Dziękuję, że jestem”

USA wyjdą z UNESCO ogłosiła Tammy Bruce

USA wychodzi z UNESCO. Powodem „Woke”, globalizm i sprawa Palestyny

Poźar w Grecji

180 strażaków, 15 samolotów gaśniczych i 12 śmigłowców. Grecja walczy z pożarem

Bruce Willis ciężko choruje

Stan Bruce'a Willisa dramatycznie się pogarsza: aktor nie pamięta już, że był gwiazdą kina