Przejdź do treści
08:06 Indie: Policja zatrzymała dziesiątki mieszkańców żądających walki ze smogiem
06:10 USA: Burze śnieżne grożą paraliżem komunikacyjnym w Chicago
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Negocjacje budżetowe. Merkel: Po długich negocjacjach, wypracowaliśmy ramy możliwego porozumienia

Źródło: flickr

Ostatniej nocy, po długich negocjacjach, wypracowaliśmy ramy możliwego porozumienia; to krok naprzód dający nadzieję, że dziś uda się osiągnąć porozumienie - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel, wchodząc w poniedziałek wczesnym popołudniem do budynku Rady Europejskiej.

Poniedziałek będzie czwartym dniem szczytu unijnego w Brukseli. W nocy toczyły się trudne negocjacje w sprawie kształtu funduszu odbudowy.

„Ostatniej nocy, po długich negocjacjach, wypracowaliśmy ramy możliwego porozumienia. To krok naprzód i daje nadzieję, że dziś uda się osiągnąć porozumienie, a przynajmniej, że porozumienie jest możliwe” - powiedziała Merkel po przybyciu na miejsce posiedzenia Rady Europejskiej.

Kanclerz wskazała, że trudne negocjacje będą kontynuowane. "Wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych wysiłków" - podkreśliła.

W poniedziałek nad ranem szef Rady Europejskiej Charles Michel przedstawił unijnym przywódcom nową propozycję dotyczącą funduszu odbudowy i zawiesił posiedzenie do godz. 16.

Do tego czasu Michel ma przygotować nową wersję liczącego ponad 60 stron dokumentu negocjacyjnego, który opisuje szczegółowo, jakie mają być kwoty i zasady wydawania pieniędzy z funduszu odbudowy i wieloletniego budżetu UE. Podstawą do kompromisu ma być - według informacji PAP - 390 mld euro w grantach w funduszu odbudowy i zmniejszone rabaty dla głównych płatników.

W niedzielę "oszczędni" - Austria, Holandia, Szwecja i Dania, do których dołączyła Finlandia - odrzucili kompromis, który zakładał, że w funduszu na odbudowę gospodarki będzie o 100 mld euro w grantach mniej, niż chciała KE. Domagali się cięcia grantów do 350 mld euro, ale Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania i inni optowali przy liczbie wskazanej przez Michela, czyli 400 mld euro.

 

 

pap

Wiadomości

Lewandowski show w Vigo! Hat-trick Polaka dał Barcelonie cenne zwycięstwo

Tumanowicz: Premier musi zdać sobie sprawę, że prezydent jest wybrany

Czy burze śnieżne spowodują paraliż komunikacyjny?

Bednarek kontuzjowany! Uraz kolana wykluczy go ze zgrupowania reprezentacji Polski?

Winkler: powinniśmy wymiksować się z oferty energetycznej UE

Zmarł Lenny Wilkens: Dwukrotny członek Galerii Sław NBA

Miażdżący sondaż dla Demokratów. Sympatycy nie wiedzą kto stoi na czele

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA

Słowik: "Poszli w toporną propagandę". Żerko dosadniej

Taka jest cena za postawienie się Brukseli. Tyle kosztuje suwerenność

Stany Zjednoczone uziemione. Efekt uporu Demokratów

Zamieszki w więzieniu. Nie żyje 31 osób

Rosja wabi afrykańskie kobiety. Wykorzystują je dla armii

To może opóźnić Alzheimera o siedem lat

Szef BBC podał się dymisji z powodu kłamliwego materiału o Trumpie

Najnowsze

Lewandowski show w Vigo! Hat-trick Polaka dał Barcelonie cenne zwycięstwo

Krzysztof Winkler

Winkler: powinniśmy wymiksować się z oferty energetycznej UE

Lenny Wilkens

Zmarł Lenny Wilkens: Dwukrotny członek Galerii Sław NBA

Harris Biden

Miażdżący sondaż dla Demokratów. Sympatycy nie wiedzą kto stoi na czele

Donald Trump

Chiny: zapadły ważne decyzje w kwestii USA

Witold Tumanowicz

Tumanowicz: Premier musi zdać sobie sprawę, że prezydent jest wybrany

Czy burze śnieżne spowodują paraliż komunikacyjny?

Bednarek kontuzjowany! Uraz kolana wykluczy go ze zgrupowania reprezentacji Polski?