Najsilniejszy narkotyk świata przechwycony przez służby. W kokosach [wideo]
Ponad ćwierć tony fentanylu skonfiskowano w meksykańskim mieście Sonora. Służby przeprowadziły swą akcję 1 grudnia. Zatrzymano dwie osoby. Przestępcy ukryli przesyłki w łupinach po kokosach. W medycynie fentanyl wykorzystywany jest jako silny lek przeciwbólowy dostępny na receptę. Szczególnie popularny jest w anestezjologii, a także w leczeniu przewlekłego i ostrego bólu. Substancja silnie uzależnia. Jest 50-100 razy mocniejsza od morfiny i 30-50 razy mocniejsza od heroiny. Zgony wywołane niewłaściwym zażywaniem fentanylu liczy się w tysiącach rocznie.
PAP/Reuters/Telewizja Republika
Komentarze
Najnowsze
HIT DNIA
Jeszcze nie ucichła afera... Posłanka KO pojawiła się na Dniu Zdrowia [ZDJĘCIA]
Wawer w Republice o aferze Kacprzyka: Donald Tusk próbuje przeczekać kryzys
PILNE! Polki poznały rywalki w pierwszej rundzie Wimbledonu