Najbogatszy Rosjanin pozbawił syna majątku
Majątek Aleksieja Mordaszowa, Forbes szacuje na 29,1 miliarda dolarów. Jak się okazało, najbogatszy człowiek Rosji odebrał swoim synom wszystkie udziały w majątku rodzinnym, ponieważ nie sprostali wymaganiom ojca.
Według Interfax, Aleksiej Mordaszow posiada prawie 100 proc. udziałów w piątej kopalni złota w Rosji. Synowe udziały w rodzinnym biznesie otrzymali od ojca w 2019 roku, kiedy byli studentami moskiewskich uczelni. Miliarder tłumaczył, chciał przybliżyć synom rodzinne imperium i dać im doświadczenie w zarządzaniu aktywami. Synowie Mordaszowa otrzymali akcje o wartości 420-490 mln dolarów każdy.
The Moscow Times poinformował, że latem 2020 r. Nikita mający już udziały w Nordgold, został w trybie nagłym wydalony z uczelni, gdzie stosunki międzynarodowe w ramach wspólnego programu z University of London. W zamian za to, ojciec wysłał Nikitę, by służył w wojsku, a jego majątek został przeniesiony na jego starszego brata Kiriła.
Najnowsze
Roztocze Wschodnie w najnowszym odcinku „Polskich Szlaków”
„NIGDY NIE WEJDĄ DO UE? Ostry postulat w sprawie Zełenskiego i banderyzmu!”
„SKANDAL W ZBROJENIÓWCE! Polskie F-16 bez serwisu? Przebiegły plan rządu ujawniony!”