NATO podpisało kontrakt o wartości 1,1 miliarda euro na dostawy amunicji artyleryjskiej 155 mm

NATO podpisało wczoraj kontrakt o wartości 1,1 miliarda euro na dostawy amunicji artyleryjskiej 155 mm. Zgodnie z kontraktem część pocisków ma trafić na Ukrainę, gdyż Kijów wcześniej informował o zapotrzebowaniu na te pociski.
„Wojna na Ukrainie stała się bitwą na amunicję” – powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na ceremonii podpisania porozumienia w siedzibie sojuszu w Brukseli.
NATO zawarło porozumienie w imieniu kilku sojuszników, którzy albo przekażą pociski Ukrainie albo wykorzystają je do uzupełnienia wyczerpanych zapasów.
.@NATO podpisało kontrakt o wartości 1,1 miliarda euro na dostawy amunicji artyleryjskiej 155 mm https://t.co/gMwp7bVVJQ
— Radio Maryja (@RadioMaryja) January 23, 2024
Polecamy Zaprzysiężenie Karola Nawrockiego
Wiadomości
Najnowsze

Zabawna awantura Justyny Dobrosz-Oracz z TVP w likwidacji przed Sejmem. Co tam się wydarzyło? [WIDEO]

Jakub Maciejewski: Nawrocki prezydentem 'z ludu', gotowym na walkę z 'uśmiechniętą koalicją'

Uroczysta Msza Święta za prezydenta Karola Nawrockiego w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela [NA ŻYWO]

Tłumy pod Sejmem. Karol Nawrocki wyszedł do zgromadzonych po zaprzysiężeniu [WIDEO]
