Przejdź do treści
08.01 IMGW: ostrzeżenia I i II stopnia przed burzami dla 12 województw. Należy spodziewać się opadów deszczu i gradu, a także silnego wiatru
7:36 W niedzielę w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego
22:00 Rządy Arabii Saudyjskiej i Egiptu poinformowały o wartym 4 mld dolarów projekcie budowy 32-kilometrowego mostu, który połączy Afrykę i Azję przez Morze Czerwone. Most będzie rozciągał się nad Cieśniną Tiran
21:53 Czy po zwycięstwie Karola Nawrockiego PiS odzyska Podlasie? Pojawił się pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku
21:40 Strażacy odebrali dziś ponad 700 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali w województwach: lubelskim 162, świętokrzyskim 110, mazowieckim 98, śląskim 78 i małopolskim 68
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Monachium: Ogromny sukces głosowania korespondencyjnego

Źródło: Pixabay, CC0

W Monachium odbyła się druga tura wyborów na burmistrza. Mieszkańcy mogli głosować wyłącznie korespondencyjnie. Okazuje się, że taka forma głosowania przyniosła pozytywne owoce.

Według dziennika „Sueddeutsche Zeitung”, głosowanie korespondencyjne zaktywizowała znacznie większą liczbę obywateli niż w przypadku głosowania w lokalach wyborczych.

– System „zadziałał i został dobrze przyjęty przez obywateli- czytamy w lokalnym dodatku.

Pomimo „wyjątkowej sytuacji” w drugiej turze wyborów na burmistrza Monachium, która odbyła się w niedzielę, wzięło udział 51 proc. z ok. 1,1 mln mieszkańców uprawnionych do głosowania. Oznacza to frekwencję wyższą niż w pierwszej turze, gdy głosowanie odbywało się także w lokalach wyborczych. Wówczas w wyborach wzięło udział 49 proc. osób uprawnionych do głosowania.

– Pomimo utrudnień, 99,7 proc. głosów zostało oddanych poprawnie – poinformował dziennik.

Burmistrzem Monachium pozostał na kolejną kadencję Dieter Reiter z Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, który zdobył 71,7 proc. głosów i pokonał tym samym Kristinę Frank, kandydatkę Unii Chrześcijańsko-Społecznej.

 

 

Niezależna, media

Wiadomości

Siostry odnalazły się po 70 latach. Bliźniaczki rozdzieliła matka

To oni decydują o losach globalnego przemysłu motoryzacyjnego

Zamieszki w Los Angeles. Trump wyśle Gwardię Narodową

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Trump grozi Muskowi "poważnymi konsekwencjami"

Koniec utrudnień po śmiertelnym wypadku na S7

Dramatyczny wieczór w Monachium. Atak nożowniczki!

TYLKO U NAS: Wołyńska rana, rosyjska prowokacja i ukraińskie półśrodki

Straż pożarna: ponad 700 zgłoszeń w związku z intensywnymi burzami i silnym wiatrem

Piotr Król o ankiecie w PSL: to jest gra wobec PO żeby coś jeszcze wylicytować

Czy PiS odzyska Podlasie? Jest pomysł referendum ws. odzyskania władz sejmiku

Najnowsze

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Musk kontra Trump: JD Vance ostrzega przed konsekwencjami konfliktu

Znów strzelają do prawicowych kandydatów na prezydenta! |FILM

Imponujący plan nowego członka NATO! Grają mocno

Spiker izby podejrzany o podpalenie gmachu parlamentu!

Siostry odnalazły się po 70 latach. Bliźniaczki rozdzieliła matka

To oni decydują o losach globalnego przemysłu motoryzacyjnego

Zamieszki w Los Angeles. Trump wyśle Gwardię Narodową