Mińsk: areszt za protest song, zatrzymano dźwiękowców

Wczoraj na Skwerze Kijowskim w Mińsku dźwiękowcy Kirył Hałanaw i Uładzisław Sakałouski puścili z głośników utwór “Pieriemien!” (ros. "Chcemy zmian!") grupy Kino. Dziś zakończył się proces, w którym skazano ich na 10 dni aresztu.
Nagłośnieniowcy mińskiego Pałacu Dzieci i Młodzieży wczoraj wieczorem trafili do aresztu. Stamtąd uczestniczyli w swoim procesie za pośrednictwem Skype. W ich zatrzymaniu wzięło udział pięciu milicjantów – dwóch umundurowanych i trzech w cywilu. Zostali wezwani po tym, jak dźwiękowcy włączyli na Skwerze Kijowskim znany protest song, symbol pieriestrojki i obecnych zmian politycznych na Białorusi.
Kirył Hałanau i Uładzisłau Sakałouskizostali oskarżeni o "świadome i zaplanowane przerwanie wydarzenia" oraz "stawianie oporu podczas zatrzymania". Mieli nie reagować na okrzyk: "Stój milicja!" i nie chcieć wejść do radiowozu.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Politycy PiS apelują do Konfederacji. Poprzyjcie projekty dot. zmian w ustawie o obywatelstwie polskim
Lekarze mają już dosyć i domagają się od Tuska reakcji. Potrzebne jest pilne dofinansowanie służby zdrowia
Archiwum blokuje dostęp do akt Stasi dotyczących Angeli Merkel. Zasłaniają się „szkodą dla dobra państwa”
Najnowsze

Wipler krytykuje "reformy" Żurka: ma być ręczne sterowanie

Opozycja żąda dymisji prezydenta Macrona. Sytuacja polityczna we Francji jak kabaret

Lekarze mają już dosyć i domagają się od Tuska reakcji. Potrzebne jest pilne dofinansowanie służby zdrowia
