Przejdź do treści
13:35 Polska: Prezydent podpisał nowelę w sprawie podniesienia zasiłku pogrzebowego z 4 do 7 tys. zł
12:52 Indie: Co najmniej 34 osoby zginęły w powodziach na północnym wschodzie kraju
12:35 IMGW: burze i silny deszcz w południowej Polsce
Wybory 2025 Prezydent Andrzej Duda pogratulował Karolowi Nawrockiemu zwycięstwa w wyborach prezydenckich
Wybory 2025 PKW ogłosiła oficjalnie, że wybory prezydenckie wygrał Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,11 proc. głosów
Wybory 2025 Szef PKW: frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 71,63 proc.
Protest We wtorek (3 czerwca) o godz. 12:00, pod ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12 w Warszawie, odbędzie się protest pod hasłem: "Zabierzcie namiestnika!". Organizuje: Ruch Obrony Granic
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Merkel w Kijowie: Prawa Ukrainy muszą być przestrzegane

Źródło: TWITTER/@EUROMAIDANPR

Chcemy, by prawa Ukrainy były przestrzegane. Działania zbrojne na wschodniej Ukrainie powinny być wstrzymane, a granica z Rosją – kontrolowana – oświadczyła w Kijowie kanclerz Niemiec Angela Merkel.

– Wstrzymanie ognia jest konieczne. Mamy nadzieję, że zaplanowane w Mińsku rozmowy z Rosją przyniosą sukces – powiedziała Merkel na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy, Petrem Poroszenką.

Merkel oświadczyła, że celem jej wizyty w Kijowie jest omówienie wsparcia dla Ukrainy w trudnych dla niej czasach oraz „drogi do pokoju, którą powinniśmy iść” – podała administracja ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki.

Szef państwa ukraińskiego jako symboliczny określił fakt, iż Merkel przyjechała do Kijowa w obchodzony w sobotę Dzień Flagi Państwowej oraz tuż przed obchodzonym w niedzielę Dniem Niepodległości Ukrainy.

Poroszenko nazwał Merkel „dobrym przyjacielem i silnym adwokatem Ukrainy”; zaznaczył, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeprowadził z nią ponad 20 rozmów telefonicznych, co – jak podkreślił – bardzo pomogło jego państwu w obronie swych interesów.

Poroszenko: Ukraina liczy na 500 mln euro na odbudowę Donbasu

Ukraina liczy na 500 mln euro pomocy na odbudowę zagłębia przemysłowo-węglowego Donbas, zniszczonego w wyniku konfliktu zbrojnego na wschodzie kraju – oświadczył Petro Poroszenko.

Omówiliśmy „utworzenie specjalnego funduszu, który będzie ogłoszony na konferencji darczyńców we wrześniu; na odbudowę Donbasu zostanie wydzielone 500 mln euro" - powiedział Poroszenko.

Szef państwa poinformował też, że Niemcy przyjmą na leczenie 20 najciężej rannych żołnierzy ukraińskich, którzy ucierpieli w walkach z prorosyjskimi separatystami na wschodzie.

PAP

Wiadomości

Kolejny sukces na naszym koncie! Padł REKORD odsłon

Simon Yates wygrywa Giro d’Italia 2025

Marianna Schreiber świętuje Dzień Dziecka. Pokazała córkę i wspomniała, jak wiele przeszła: „To sens mojego życia”

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach

PILNE: Etna niespodziewanie wybuchła [WIDEO]

Błaszczak: Tusk przegrał więcej niż Trzaskowski

Przerażająca cisza. Tusk ma wystąpić w telewizji!

Deklaracje przedterminowych wyborów

Justyna Steczkowska uderza w TVP. „Złamali mi serce”. Nowe doniesienia o kulisach sporu

NBA: Kolega Sochana z wyjątkowym wyróżnieniem! Został najlepiej blokującym zawodnikiem w lidze

Wildstein bez ogródek po wyborach: dojdzie do zmiany władzy w Polsce!

Kempa: przede wszystkim przegrał Donald Tusk. Czas na emeryturę panie Donaldzie!

CPAC Polska 2025 – Podkarpacie centrum światowej debaty

Andrzej Duda: To zwycięstwo jest bezdyskusyjne i jednoznaczne

Bosak składa gratulacje Nawrockiemu i całej prawej stronie sceny politycznej

Najnowsze

Kolejny sukces na naszym koncie! Padł REKORD odsłon

PILNE: Etna niespodziewanie wybuchła [WIDEO]

Błaszczak: Tusk przegrał więcej niż Trzaskowski

Przerażająca cisza. Tusk ma wystąpić w telewizji!

Deklaracje przedterminowych wyborów

Simon Yates wygrywa Giro d’Italia 2025

Marianna Schreiber świętuje Dzień Dziecka. Pokazała córkę i wspomniała, jak wiele przeszła: „To sens mojego życia”

Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach