Przejdź do treści
09:07 Ukraina: rząd zawiesił ministra sprawiedliwości, w tle śledztwo w sprawie korupcji w energetyce
08:34 Wenezuela: Na wypadek ataku USA siły zbrojne Wenezueli planują odpowiedzieć walką partyzancką; rozmieszczają jednostki, niektóre wyposażone w sprzęt wyprodukowany wiele lat temu w Rosji
08:03 ONZ: w Afganistanie nasila się największy kryzys humanitarny od czasu powrotu talibów do władzy
07:30 Świat: na giełdach paliw ceny ropy idą w dół
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Meksyk. Migranci zaszywają sobie usta w proteście przeciw władzy [WIDEO]

Źródło: Fot. screen Twitter/Oscarelblue

Migranci koczują pod siedzibą Narodowego Instytuty Migracji w Meksyku. Około dziesięciu z nich w akcie protestu przeciw blokowaniu wydawania dokumentów pozwalających im dotrzeć na granicę z USA zaszyło sobie usta.

Migranci od tygodnia demonstrują w Tapachula, w stanie Chiapas na południu kraju. Celem protestów jest możliwość uzyskania przepustek humanitarnych, które pozwolą migrantom dotarcie do położonej dalej na północ granicy z USA.

- Przypominam, że pozwolono nam przybyć do Monterrey na północy, a następnie przejść do granicy. Ale wyznaczyli mi termin na otrzymanie dokumentów za trzy lub cztery miesiące i nie mam pieniędzy, aby czekać tak długo – wyjaśnił wenezuelczyk Rafael Hernández.

CZYTAJ: Meksyk: Nielegalni migranci pozostawili dwuletnią dziewczynkę w nurcie Rio Grande

Jak relacjonuje aktywistka Irineo Mújica władze migracyjne „nie reagują” i „nie robią nic, aby rozwiązać problemy związane z uregulowaniem spraw migrantów”.

Migranci, głównie z Ameryki Środkowej, uciekają przed trudną sytuacją w ich krajach, poszukując azylu w Stanach Zjednoczonych.

Władze meksykańskie zaostrzają kontrole, próbując powstrzymać ten migracyjny napływ, który nasilił się od czasu wyboru demokraty Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych - informuje AFP.

Tapachula Chiapas. Migrants in a dramatic protest stitch their mouths.@AgueroForTexas @BenBergquam @RealAmVoice @RealDrGina @SaraCarterDC @Michael_Yon @BensmanTodd @stevegrubershow pic.twitter.com/oSsbo4P27o

— Oscar El Blue (@Oscarelblue) February 15, 2022
polsatnews.pl

Wiadomości

Nadchodzi podatek od smartfonów. Ceny elektroniki wzrosną

Ceny ropy w dół. Świat szykuje się na nadwyżkę surowca

Sakiewicz: Tusk jest wyizolowany z głównego nurtu Polskości

Anna Lewandowska bryluje u boku męża na szczycie Empire State Building.

Skandal w Kościele protestanckim. "Ślub" poliamoryczny 4 mężczyzn

Nowy most w Chinach runął do rzeki. Co z nowym lotniskowcem?

Prezydent ostrzega przed polityką Mamdaniego i oferuje azyl w Argentynie

Ziobro proponuje przesłuchanie w Brukseli lub na Węgrzech

Zakaz wstępu do szkół i przedszkoli dla aktywistów LGBT

Tak więźniowie na Białorusi wspierają rosyjskich żołnierzy

Niespodziewany raport: tyle kosztowałaby przegrana Ukrainy

Kolos dotarł na miejsce. Ostatnio tak było 26 lat temu

Smutny sygnał od Widza. Tak „świętowała” wrocławska instytucja

Goście "W punkt" o Marszu Niepodległości i świętowaniu

W wieku 99 lat zmarła Carmen Moreno. Była legendą polskiego jazzu

Najnowsze

Nadchodzi podatek od smartfonów. Ceny elektroniki wzrosną

skandal w kościele ewangelickim

Skandal w Kościele protestanckim. "Ślub" poliamoryczny 4 mężczyzn

chiński postęp techniczny

Nowy most w Chinach runął do rzeki. Co z nowym lotniskowcem?

Javier Milei

Prezydent ostrzega przed polityką Mamdaniego i oferuje azyl w Argentynie

Ziobro proponuje przesłuchanie w Brukseli lub na Węgrzech

Ceny ropy w dół. Świat szykuje się na nadwyżkę surowca

Karol Nawrocki

Sakiewicz: Tusk jest wyizolowany z głównego nurtu Polskości

Anna Lewandowska bryluje u boku męża na szczycie Empire State Building.