Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
05:47 Portugalia: Siedmiu rannych w pożarze lasów w pobliżu Porto
04:28 Brazylia: Ropa znaleziona w pobliżu ujścia Amazonki to nasz „paszport do przyszłości” - powiedział Prezydent Lula
03:47 Niemcy: Bundeswehra liczy blisko 187 tys. żołnierzy, najwięcej od 13 lat
03:38 ALERT: IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne I stopnia dla czterech województw we wschodniej i centralnej Polsce
02:11 Hiszpania: Z powodu suszy woda pitna dowożona jest do ponad 100 gmin - przekazały media
00:03 Ukraina: Dwie ofiary śmiertelne rosyjskiego ataku na Zaporoże
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Iławie zaprasza wyjątkowo do NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO na spotkanie z posłem mec. Andrzejem Śliwką - 24 sierpnia o godz. 17.00 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. 19 Stycznia 17a

Mehdi Laribi wpadł w Algierii. To potężny cios we francuską DZ Mafię

Źródło: mehrnews.com

Francuskie służby odnotowały spektakularny sukces w walce z przestępczością zorganizowaną. W Algierii zatrzymano 36-letniego Mehdiego Laribiego, znanego jako „TIC”, jednego z założycieli potężnej grupy przestępczej DZ Mafia. Mężczyzna był priorytetowym celem paryskiego wymiaru sprawiedliwości.

Koniec ucieczki współtwórcy narkotykowego imperium

Mehdi Laribi został ujęty pod koniec lipca w Algierii, gdzie ukrywał się przed francuskim wymiarem sprawiedliwości. Sukces ten jest owocem międzynarodowej współpracy oraz zakrojonego na szeroką skalę śledztwa o kryptonimie „Octopus” („Ośmiornica”). Sprawę prowadzi wyspecjalizowana komórka sądu w Marsylii, która koncentruje się na zwalczaniu mafii, handlu narkotykami i prania brudnych pieniędzy.

Zatrzymanie Laribiego to kolejny etap rozbijania grupy – w ramach tego samego śledztwa ujęto już około 40 osób. Francuski minister sprawiedliwości, Gerald Darmanin, oficjalnie podziękował władzom w Algierze za pomoc. Sprawa była skomplikowana, ponieważ zatrzymany posiada podwójne obywatelstwo, a Algieria standardowo nie wydaje swoich obywateli innym państwom.

Czym jest DZ Mafia?

Struktura rozrosła się wokół kontroli rynku narkotykowego w Marsylii, drugim największym mieście Francji. Według ustaleń śledczych, gang nie posiada sztywnej, tradycyjnej hierarchii. Działa raczej jako elastyczna federacja powiązanych ze sobą grup przestępczych.

W ostatnim czasie strefa ich wpływów zaczęła wykraczać daleko poza Marsylię, obejmując inne francuskie miasta. O brutalności i zuchwałości organizacji świadczy m.in. sytuacja z lipca, gdy z powodu gróźb ze strony DZ Mafii elitarna jednostka policji RAID musiała pilnie ewakuować mera miasta Arles.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X