Mauricio Macri nowym premierem Argentyny
56-letni Mauricio Macri w drugiej turze został wybrany na prezydenta Argentyny. Jego rywalem był lider rządzącej lewicowej koalicji, Daniel Scioli.
Wcześniej, w historii Argentyny, nigdy nie była konieczna druga tura wyborów. Macri zdobyło 51,4 proc. głosów. Frekwencja wyniosła 78 proc.
Zwycięstwo opozycji zakończyło trwającą od 12 lat epokę rządów Kirschnerów. – To jest dzień historyczny, oznacza nową epokę, ale bez rewanżyzmu ani wyrównywania rachunków - mówił Macri zaraz po ogłoszeniu wyników.
washingtonpost.com
Komentarze
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Rząd Tuska ulega "zielonym" kłamstwom, a jego minister mówi takie rzeczy! Gróbarczyk: to są nienormalni ludzie
Tusk zabrał głos po spotkaniu "koalicji chętnych". Wyjawił, jakie oczekiwania w sprawie Ukrainy są do Polski
Najnowsze
Kamiński niezbyt mądrze o Maduro i Tusku. Wałkuski kopie jeszcze głębiej
Rząd Tuska ulega "zielonym" kłamstwom, a jego minister mówi takie rzeczy! Gróbarczyk: to są nienormalni ludzie
Jakim prawem Tusk poucza Prezydenta i psuje relacje z USA?!