Przejdź do treści
22:08 USA: Dwie osoby zostały postrzelone w kompleksie akademików Uniwersytetu Nowego Meksyku w Albuquerque. Jedna z rannych osób zmarła. Podejrzany pozostaje na wolności i może nadal przebywać na kampusie
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Garwolinie i Poseł Grzegorz Woźniak zapraszają do złożenia podpisów pod wnioskiem o referendum ws nielegalnej migracji, 26 lipca w godz. 8.30-11.00 na "rynku" w Garwolinie ul.Targowa
Wydarzenie W najbliższą niedzielę, 27 lipca, w Kościele św. Stanislawa Biskupa, ul. Bema 73|75 Warszawa, o godz. 11, obędzie się msza św. dziękczynna za wybór Karola Nawrockiego oraz w intencji dziennikarzy TV Republika
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Masowe szczepienia w Iranie dopiero od września. To efekt sankcji nałożonych przez USA

Źródło: PAP/EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

Mimo utrudnień związanych z sankcjami USA władze irańskie spodziewają się, że do końca września br. zdołają rozpocząć masową kampanię szczepień przeciw Covid-19 - przekazał w sobotę przedstawiciel krajowego sztabu ds. walki z koronawirusem Mustafa Ghanei.

Jak dodał Ghanei, władze oczekują również, że do tego czasu zakończą się testy opracowanych w kraju szczepionek i że one także zostaną włączone do akcji szczepień.

Sankcje utrudniają import szczepionek

Pierwotnie irańskie ministerstwo zdrowia liczyło na to, że do sierpnia br. uda się bezpłatnie zaszczepić wszystkich 83 mln mieszkańców kraju preparatami zarówno produkcji krajowej, jak i zagranicznej. Realizację tego planu uniemożliwiły jednak sankcje nałożone na Iran przez Stany Zjednoczone w związku z irańskim programem atomowym, w tym ograniczenia transakcji finansowych — przypomina agencja dpa.

Z tego powodu rząd zezwolił firmom prywatnym na importowanie szczepionek, które zatwierdził resort zdrowia. Jednak wielu Irańczyków z obawy, że konflikt z USA uniemożliwi im szybkie zaszczepienie się przeciw Covid-19, planuje zaszczepić się za granicą.

Zaszczepiono głównie personel medyczny

Do tej pory Iran sprowadził ok. 2 mln dawek szczepionek z Rosji, Chin i Indii. Szczepienia na razie objęły tylko medyków, personel pielęgniarski, osoby w wybranych domach spokojnej starości oraz część pracowników firm wywożących śmieci.

Z powodu podróży w dwutygodniowym okresie wolnym z okazji perskiego Nowego Roku (Nouruz), przypadającego 20 marca, w Iranie wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem — średnio z 7 tys. do ponad 11 tys. dziennie.

Od wybuchu epidemii w tym kraju koronawirusem zakaziło się ponad 1,91 mln osób, prawie 63 tys. zakażonych zmarło.

PAP

Wiadomości

p.o. Ambasadora USA przy ONZ Dorothy Shea

Ambasador Dorothy Shea wprost do Chin na forum ONZ. O towarach podwójnego przeznaczenia

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Bochenek: Tusk to tchórz. Ucieka od odpowiedzialności, a sprawy chce załatwiać czyimiś rękami

Morawiecki komentuje słowa Marszałka Sejmu o zamachu stanu i działania koalicji 13 grudnia ws. KRRiT

Członkowie KRRiT: Wykonano motywowany politycznie atak na konstytucyjny organ

PiS apeluje do Konfederacji ws. Deklaracji Polskiej

Müller nie kończy kariery! Gwiazda Bayernu zagra w MLS

Szymon Hołownia: wielokrotnie sugerowano mi bym przeprowadził zamach stanu

Europejskie Centrum Solidarności promuje Kwaśniewskich. Eksponują prezydenta z PZPR

Najnowsze

p.o. Ambasadora USA przy ONZ Dorothy Shea

Ambasador Dorothy Shea wprost do Chin na forum ONZ. O towarach podwójnego przeznaczenia

Magda Gessler szykuje niespodziankę dla Jennifer Lopez! Gwiazda nawet się nie spodziewa, co czeka na nią w hotelu

Agora Klarenbacha

Politycy komentują słowa Hołowni o zamachu stanu

Piastri deklasuje rywali w kwalifikacjach do sprintu F1. Verstappen i Norris bez szans

Bąkiewicz: Wojewoda mazowiecki próbował zablokować Marsz Powstania Warszawskiego. Nie udało się!

Lotnisko na Maderze ma problem z wiatrem

Polacy nie dostali się na Maderę. Wiatr był zbyt silny

Gizela Jagielska pod lupą Ordo Iuris

Zawiadamiają prokuraturę i żądają zawieszenia lek. Gizeli Jagielskiej

nie żyje legenda jazzu - Chuck Mangione

Nie żyje Chuck Mangione, legenda jazzu i twórca hitu "Children of Sanchez"