Masakra! 6 osób zabitych, 53 ranne. Nieznany wybuch w Stambule [wideo]
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nazwał eksplozję, do której doszło w niedzielę na popularnej ulicy w centrum Stambułu, „haniebnym atakiem”. Podał również, że bilans ofiar to sześciu zabitych i 53 rannych. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia, a krajowe media otrzymały zakaz informowania o nim. Do silnej eksplozji doszło na popularnej, przeznaczonej dla pieszych alei Istiklal.
Statement by President Erdogan on the explosion on Istiklal Street: 6 dead, 53 injured. #istanbul #taksim #istiklal pic.twitter.com/8rdGcBDdgw
— checkup (@twittcheckup) November 13, 2022
Do wybuchu doszło około godziny 16.20 czasu lokalnego (14.20 w Polsce) na ulicy handlowej Istiklal - powiedział gubernator miasta Ali Yerlikaya, cytowany m.in. przez agencję AP.
#BREAKING: Moment of explosion in Taksim Sqaure, Istanbul. Possible bomb attack, bodies seen lying on the ground by eyewitnesses pic.twitter.com/ahrDcCvwXM
— ELINT News (@ELINTNews) November 13, 2022
Turecki regulator mediów nałożył na nie tymczasowy zakaz relacjonowania wybuchu - decyzja ta uniemożliwia nadawcom wyświetlanie filmów z momentu wybuchu lub jego następstw, aby - jak uzasadniono - uniknąć strachu i paniki wśród ludności.
Stacje CNN Turcja i TRT przerwały swoje relacje z miejsca zdarzenia - informuje agencja dpa.
Bomb explodes in #Taksim Square, heart of busiest touristic venues in #Istanbul and #Turkey.
— Fadi Al-Qadi (@fqadi) November 13, 2022
Authorities haven't yet disclosed casualties.
Horrifying, unacceptable, condemned by all means! pic.twitter.com/dKu6e0mzs2
Na opublikowanych w internecie filmikach ze zdarzenia widać płomienie i uciekających przechodniów oraz słychać głośny huk. Inne nagrania pokazywały przybyłe na miejsce karetki pogotowia, wozy strażackie i radiowozy.
Pakistan stands with our brother #Turkey. Stay strong stay safe 🙏💔#Taksim #patlama #İstanbul pic.twitter.com/N65R1ESQ5M
— Shayan Ali (@ShayanAli_IK) November 13, 2022
Z miejsca zdarzenia nadal docierają mrożące krew w żyłach nagrania.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
"Będą stawiać zarzuty za nielubienie Tuska?!". Andruszkiewicz przestrzega przed cenzurą rządu 13 grudnia
"Chcemy odnowy starego kontynentu". Europejscy konserwatyści złożyli na ręce Ojca Świętego deklarację ideową
Niemcy dają zielone światło na umowę z Mercosur. Oni będą mieć z tego korzyści, a my tylko straty