MON wyczula na dezinformację
Wskazówki, jak rozpoznać fake newsy, opublikowało ministerstwo obrony, apelując o sprawdzanie informacji. Edukacja to jedno z najskuteczniejszych narzędzi w walce z dezinformację - zaznaczono.
"Myśl, bądź odporny na dezinformację" - podkreśla MON we wpisie na Twitterze.
"Nie sugeruj się tytułem; zweryfikuj informację w kilku źródłach; zwróć uwagę na poprawność językową; zweryfikuj daty publikacji" - apeluje resort.
W ubiegłym tygodniu MON ostrzegło przed fałszywymi SMS-ami dotyczącymi stawiennictwa w WKU i wojewódzkich sztabach wojskowych. Resort zaznaczył, że nie ogłoszono mobilizacji.
Ostatnio resort obrony i podległe mu instytucje apelowały też, by nie publikować w sieci informacji o przejazdach kolumn wojskowych ani startach i lądowaniach wojskowych samolotów i śmigłowców.
Najnowsze
Premier Węgier składa kondolencje rodzinom ofiar wypadku polskiego autokaru na autostradzie M3
PILNE: tragedia na Węgrzech. 12 osób zginęło w wypadku polskiego autokaru
Amerykańskie Kolegium Pediatrów poparło wstrzymanie finansowania tranzycji w USA
Putin nakazał służbom: Zniszczyć NATO i UE od środka
Rzecznik MSZ: w wypadku autokaru na Węgrzech zginęło 12 polskich obywateli; siedmioro jest w stanie bardzo ciężkim
Prezydent: łączę się w głębokim współczuciu z rodzinami i bliskimi ofiar wypadku polskiego autokaru na Węgrzech